2020

27. června 2020 - VII. ročník Fichtl Aero Tour - LKSO Soběslav
Letošní jaro bylo celorepublikově především ve znamení obav z nemoci Covid-19 a s tím spojenými omezeními volného pohybu osob a nařízeními k dodržování zdravotněbezpečnostních opatření. Ve chvíli, kdy už byl de facto volný pohyb i shromažďování většího počtu osob uvolněn, začalo nás trápit nevyzpytatelné počasí. Termín plánované cesty na soběslavské letiště se tak odsouval z týdne na týden, až jsme si řekli, že pokud nevyjde počasí o tomto víkendu, jarní FAT prostě nebude. Ale ti nahoře, co o počasí rozhodují, naše prosby vyslyšeli, a přestože den předem i potom hodně pršelo, tak v tu "naši" sobotu na nás jako zázrakem během cesty nepadla ani kapka deště.
Zážitky z cest jsou docela bohatě zdokumentovány na přiložených fotografiích a vloženém videu. Nezbývá tedy, než abychom si přepli z našich stránek video přímo na YouTube, zvětšili si obraz na celou obrazovku a v nastaveném nejvyšším rozlišení zavzpomínali na další společné pěkné zážitky z pohodového výletu.
10. května 2020 - Kámen
a krátké setkání v omezeném počtu účastníků těsně před příchodem studené fronty.
Neděle 26. 04. 2020 - Kámen  
Slunečný den, krásné počasí a neděle k tomu - kdo by odolal tradičnímu setkání na letišti? Petr V. vyvětral nová letadla a Pavel H. dokonce poprvé zalétal velkého EPP větroně vlastní kontrukce. Všem to krásně lítalo, takže se setkání dá považovat za úspěšné!
11. dubna 2020 - kachní námluvy tak trochu jinak
Tomáš P. a Radek K. si krátili chvilky jarního rozpuku v předvelikonočním čase úpravou plastových kachních atrap na elektrický pohon a navíc ještě svůj konstruktérský počin doplnili zvukovými moduly se skutečným kachním kvákáním. No prostě úžasné :-) !
2. dubna 2020 - trojice šťastných si na chvíli v krásném počasí zalétala
i když to vlastně díky bezpečnostním opatřením společné létání tak, jak jsme na něj byli zvyklí, prozatím nebylo :-(
Vzhledem k tomu, že jsme s Radkem K. a Bigglesem (Libor P.) stáli celou dobu od sebe opravdu v uctivé vzdálenosti, tak na videu bohužel nejsou pořádně vidět žádné detaily. Ale co se dá dělat, nešli jsme si zalétat kvůli dokumentaci ale kvůli pocitu a ten byl vskutku královsky jarní!
20. února 2020 - soutěž volňásků v Táboře na letišti Čápův dvůr
S Biglessem jsme vyrazili se v jednu únorovou neděli podívat na modelářskou disciplínu, jejíž pravidla nám sice zůstala nadále utajena, ale i tak nám v mysli zůstalo mnoho zajímavých poznatků. Odjížděli jsme se závěrem, že pokud nám zdraví dovolí dožít se dlouhého důchodu, tak by právě tohle mohl být směr, kterým se vydat.. :-)
 
1. února 2020 - modelářská akce Létání na lyžích v Táboře
Počasí tamním organizátorům vyšlo nádherně, takže si všichni účastníci mohli bezstarostně užít společné létání, zasoupeřit si v soutěži i vyhrát zajímavé ceny, dobře si pochutnat na pravém výborném guláši a především si zase po delším čase pěkně po modelářsku popovídat.
12. ledna 2020 - polétání na Kámeně   
prostě jen tak, když přálo na leden příznivé počasí...
1. ledna 2020 - Novoroční polétání na Kámeně
Jak už bývá mnoho let tradicí, i letos se parta Kámenských modelářů a jejich kamarádů sešla na Nový rok na Kámeně k přivítání dalšího přicházejícího modelářkého roku, aby všichni společně pobesedovali, odvážnější zalétali a většina si symbolicky připila na zdraví. Letošního setkání jsem se bohužel nemohl zúčastnit, neboť pro zdraví mé i komfort modelářských kamarádů jsem uvedený den trávil z objektivních dočasných zdravotních důvodů v místech, kam i císařpán chodí pěšky :-)
Poděkování za pořízení foto a videodokumentace patří Vláďovi a Markétě L. i Radkovi K., kteří mě v této čínnosti tentokrát zastoupili.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode