2020                                                                          (+J. Bůžek)

13. září 2020 - Kámen

a letos možná poslední velké setkání, protože Covid-19 nabírá na síle, zdá se :-(

 
 

 

13. září 2020 - seskok padákem Petra V. 

Petr V. opět napsal popisný report ke svému zážitku (veřejně ho chválím, protože ne každý je ochoten věnovat byť jen malou část svého volného času pro odstatní), který tímto s radostí předávám:

"Vše co uvidíte, mluví samo za sebe... :D  Dostal jsem na základě svého přání tandemový seskok loni k narozkám a 13. 9. 2020 přišel ten pravý čas ho využít. Po domluvě s realizačním týmem, který je plný šprýmařů a nezkazí žádnou legraci, jsem byl s rodinou v 8.30 na místě. Letiště Hosín u Budějovic. Po krátké konzultaci se slečnami balícími padáky, že se "otevře možná" a "včera jeden odhazoval a šel na nouzový". Šéf party mi sdělil, že budu skákat s Pepíkem, kterýho si berou z ústavu jen na víkend, když má opušťák a onen Pepík mi o něco později řekl, že se nemám čeho bát, že si akorát ráno nevzal prášky a skáče s někým v tandemu poprvé.... jsem byl se situací seznámen, uklidněn a šel jsem jsem si rozlít kafe netřesoucíma se rukama... :D  Naštěstí se ukázalo, že Pepa je profík každým coulem, což je vidět při zapínání karabin ve dvoukilometrové výšce, kde si mě k sobě poutal. Byl jsem naprosto v klidu, páč jsem to nevidel... :D A to, jak jsme dopadli, se podívejte sami. Já to chci ještě zažít!!! Je to neuvěřitelný zážitek ! "

12. září 2020 - víkendové polétání na modelářském letišti v Košicích
Po milém pozvání účastníků jsem na chvíli zavítal na modelářské polní letiště poblíž Plané nad Lužnicí, kde jsem strávil pouze část odpoledne. Kluci Matouškové i Peštové a jejich kamarádi tam prožili v příjemné atmosféře i počasí celý víkend a podle všeho si užívali spousty létání i pohodovou "pánskou jízdu". Ivan Bouška za mé přítomnosti proháněl svého Sršně (velká vlečná) a klucí Peštovi vlekali jedno letadlo za druhým...
5. září 2020 - Nesvačilské podívání
Tentokrát nás na akci v Nesvačilech zastupoval Petr V., který nezištně poskytl do galerie alespoň fotky z mobilu a přidal i písemný report (viz níže). Peťo k hlavní výhře gragulujeme!!!
 
"Po několikaleté absenci jsme se vydali opět na místo činu. Do Nesvačil na tradiční modelářské podívání.
Letošní ročník byl opravdu výjimečný a ani nevím, kde začít.
O počasí se netřeba dlouze rozepisovat, bylo přímo ideální. Teplo, polojasno, občas hic. Pofukoval svěží vítr, ale rovně po dráze a pilotům nečinil problém v létání. V dálce za Konopištěm bylo jako kulisa černo a i déšť. Ovšem pořadatelé měli počasí objednané a jako by mělo nekalé bouřlivo zákaz se pohnout nad modelářské klání.
Po příjezdu cca ve 13h už bylo na louce pěkné množství aut a další za námi. Naše slosovatelné vstupenky čítala čísla 510 a 511. 
Podívaná to byla opět krásná a letos i slušně okořeněná... 
Modelů bylo plno a bylo na co koukat. Jediné, co mi chybělo, byl nějaký ten proudový stíhač. Nejspíš se letošní Covidové léto podepsalo i na účasti některých modelářů. Chyběl i tradiční Jirka Jarolímek se svým akrobatickým vystoupením. Ale myslím, že to na kvalitě akce neubralo. 
Chuť absence proudových modelů mi napravila partička zahraničních modelářů WWW.RamyRc.com , přátelící se s tuzemským týmem JETImodel a přivezla nový obr model Airbusu A350 poháněný dvěma dmychadly 120mm. Rovněž předvedli i neskutečně lehký model Pilatusu turboporter (ten bílý) o rozpětí 2.7m a váhou pouhých 3.6 kg! Ano 3.6 kg!!! Představte si obří model s vlastnostmi halového speciálu. Vidět takový kus vzlétat na pár cm, stát na místě a dokonce i couvat, když fouklo a přistát kolmo jako vrtulník, bylo opravdu zábavné. 
V přehlídce různých ukázek létání, vlekání a akrobacie byla i jedna perlička od raketýra. Ten odpálil obří raketu s devíti motory sestavenou ze tří sekcí, kdy v každé ze sekcí byly motory rozdělené a po startu v určité výšce odpadaly sekce s motory a snášely se na padácích k zemi. Raketa během pár vteřin dosáhla výšky cca 600m. Větší "rachejtli" jsem neviděl.  :)
Bohužel jsme také měli tu čest vidět, když z neznámých důvodů pilot doslova roznesl 25kg vážící a téměř 3 metry velký model dvoumotoráku. Letěl z lopingu přímo. Snad každý kdo koukal a lítá, tahal palcema v kapse výškovku, ale marně. Ovšem chybělo málo a mohla z toho být i tragická událost. Fotograf v modré košili se podruhé narodil. Model totiž práskl o zem metr za jeho zády!!! To by byl smrťák. Poté už jsem ho fotit neviděl. Myslím si, že když se mu rozleželo v hlavě, co se stalo, tak se mu musely klepat ruce i kolena. Ale smál se a vše dopadlo dobře, až na ten model a akce pokračovala dál bez újmy na zdraví. 
No a nyní se dostávám k tomu příjemnějšímu. Už vím, že všechno má svůj čas a nic se nemá uspěchat. Takže nejprve jsem doma popoháněl Kubíka, aby rychleji jedl oběd, ať přijedeme na čas. Poté supernace s balením a oblékáním. O přípravách drahé polovičky ani psát nebudu... :D 
Tak když došlo na losování vstupenek, jak je na této akci zvykem, a v druhém tahu poslední číslo zaznělo 510!, tak jsem nevěřil vlastním uším!  
A než jsme došli ke stánku pro výhru, už bylo jasné, že si jdeme pro hlavní cenu a to model A4 Skyhawk tuzemské firmy Alfamodel. No co vám budu povídat. Radost obrovská a neloudat se Kuba u jídla a přítelkyně se nevracet ještě na malou úlevu a pro deštník, tak jsme nepřijeli ve správnou chvíli a neměli ten správný výherní lístek! :D Nikdy jsem nevyhrál na takovéto akci, kde byla šance minimálně 1/600, protože za námi bylo ještě plno aut a věřím, že 600 návštěvníků tam bylo. 
Shrnuto sečteno. Podívaná parádní, s trochou smůly i štěstí a se sladkou třešničkou na závěr."
16. srpna 2020 - na Kámeně Vláďa L. zalétával nového Flankera 
Nedělní podvečer měl rychlý spád - na motovýletu mě nečekaně zastihl Vláďům telefonát oznamující neplánované zalétávání nového stroje, takže jsem byl rád, že jsem to vůbec stihl. Není k tomu, co dodat - o co bylo setkání neplánovaně rychlejší, o to krásnější zůstal dojem z nádherně věrného letového projevu letadla, fakt paráda...
27. července 2020 - Ježdění s lodičkami na Propadě  
Na konci června dostali v době coronavirové chlapci ze Lhoty chuť alespoň trochu si zajezdit v menším počtu účastníků s lodičkami, a tak narychlo rozhodli o neplánovaném a krátkém setkání na Propadě, z něhož dáváme k dispozici i několik fotek.
27. června 2020 - VII. ročník Fichtl Aero Tour - LKSO Soběslav
Letošní jaro bylo celorepublikově především ve znamení obav z nemoci Covid-19 a s tím spojenými omezeními volného pohybu osob a nařízeními k dodržování zdravotněbezpečnostních opatření. Ve chvíli, kdy už byl de facto volný pohyb i shromažďování většího počtu osob uvolněn, začalo nás trápit nevyzpytatelné počasí. Termín plánované cesty na soběslavské letiště se tak odsouval z týdne na týden, až jsme si řekli, že pokud nevyjde počasí o tomto víkendu, jarní FAT prostě nebude. Ale ti nahoře, co o počasí rozhodují, naše prosby vyslyšeli, a přestože den předem i potom hodně pršelo, tak v tu "naši" sobotu na nás jako zázrakem během cesty nepadla ani kapka deště.
Zážitky z cest jsou docela bohatě zdokumentovány na přiložených fotografiích a vloženém videu. Nezbývá tedy, než abychom si přepli z našich stránek video přímo na YouTube, zvětšili si obraz na celou obrazovku a v nastaveném nejvyšším rozlišení zavzpomínali na další společné pěkné zážitky z pohodového výletu.
10. května 2020 - Kámen
a krátké setkání v omezeném počtu účastníků těsně před příchodem studené fronty.
Neděle 26. 04. 2020 - Kámen  
Slunečný den, krásné počasí a neděle k tomu - kdo by odolal tradičnímu setkání na letišti? Petr V. vyvětral nová letadla a Pavel H. dokonce poprvé zalétal velkého EPP větroně vlastní kontrukce. Všem to krásně lítalo, takže se setkání dá považovat za úspěšné!
11. dubna 2020 - kachní námluvy tak trochu jinak
Tomáš P. a Radek K. si krátili chvilky jarního rozpuku v předvelikonočním čase úpravou plastových kachních atrap na elektrický pohon a navíc ještě svůj konstruktérský počin doplnili zvukovými moduly se skutečným kachním kvákáním. No prostě úžasné :-) !
2. dubna 2020 - trojice šťastných si na chvíli v krásném počasí zalétala
i když to vlastně díky bezpečnostním opatřením společné létání tak, jak jsme na něj byli zvyklí, prozatím nebylo :-(
Vzhledem k tomu, že jsme s Radkem K. a Bigglesem (Libor P.) stáli celou dobu od sebe opravdu v uctivé vzdálenosti, tak na videu bohužel nejsou pořádně vidět žádné detaily. Ale co se dá dělat, nešli jsme si zalétat kvůli dokumentaci ale kvůli pocitu a ten byl vskutku královsky jarní!
3. března - zemřel Pepa Bůžek
a s ním nám odešel kamarád, který se s vážnou nemocí dokázal prát jako velký bojovník neskutečně dlouhou dobu.
Budeme vzpomínat Pepo a dál létat i za tebe...

20. února 2020 - soutěž volňásků v Táboře na letišti Čápův dvůr
S Biglessem jsme vyrazili se v jednu únorovou neděli podívat na modelářskou disciplínu, jejíž pravidla nám sice zůstala nadále utajena, ale i tak nám v mysli zůstalo mnoho zajímavých poznatků. Odjížděli jsme se závěrem, že pokud nám zdraví dovolí dožít se dlouhého důchodu, tak by právě tohle mohl být směr, kterým se vydat.. :-)
 
1. února 2020 - modelářská akce Létání na lyžích v Táboře
Počasí tamním organizátorům vyšlo nádherně, takže si všichni účastníci mohli bezstarostně užít společné létání, zasoupeřit si v soutěži i vyhrát zajímavé ceny, dobře si pochutnat na pravém výborném guláši a především si zase po delším čase pěkně po modelářsku popovídat.
1. ledna 2020 - Novoroční polétání na Kámeně
Jak už bývá mnoho let tradicí, i letos se parta Kámenských modelářů a jejich kamarádů sešla na Nový rok na Kámeně k přivítání dalšího přicházejícího modelářkého roku, aby všichni společně pobesedovali, odvážnější zalétali a většina si symbolicky připila na zdraví. Letošního setkání jsem se bohužel nemohl zúčastnit, neboť pro zdraví mé i komfort modelářských kamarádů jsem uvedený den trávil z objektivních dočasných zdravotních důvodů v místech, kam i císařpán chodí pěšky :-)
Poděkování za pořízení foto a videodokumentace patří Vláďovi a Markétě L. i Radkovi K., kteří mě v této čínnosti tentokrát zastoupili.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si web zdarma!Webnode