2014

27. prosince 2014 - společné setkání na závěr roku 2014 v Salačově Lhotě

Rok se s rokem sešel a nám nezbývalo než se rozloučit s tím pomalu se končícím -  2014. Přijali jsme pozvání do malebné hospůdky ve Lhotě a musím říct, že jsme touto volbou určitě neprohloupili. Malá, příjemná a čistá hospůdka s velkým sálem byla pro naše potřeby myslím tím, co každý s povděkem kvitoval. V průběhu večera se promítala videa s leteckou tématikou, staré společné fotky a kdo měl zájem, protrénoval svoje letecké schopnosti na velkoplošném leteckém simulátoru. A abychom si chvilky mezi povídáním vyplnili něčím adrenalinovým, zapojili jsme se do třech soutěží s papírovými šipkami. A protože jsme parta vstřícná a kamarádská, rádi jsme mezi sebou přivítali i modelářské kolegy přímo ze Lhoty.

Rád bych na tomto místě poděkoval především Vláďovi Leh. mladšímu za vzorně připravený sál i jeho práci s přípravou a sponzorováním jídla (a věcí pro výherce soutěží). Dále Pavlovi Hol., Tomášovi Papež., klukům Zemanovým, Liborovi Paterm. a paní Marii Charvát. za pomoc s organizací a vyhodnocením soutěží. A také Honzovi Zem., že i když mu nebylo vůbec dobře, tak přijel na setkání, abychom se mohli setkat v plném počtu. A vám všem za to, že jste přijeli, pomohli vytvořit příjemnou atmosféru a mohli jsme se tak velmi důstojně a přitom se zábavou rozloučit s končícím se rokem 2014 v modelářské společnosti.

Na závěr mi dovolte vyjádřit ještě jedno velké soukromé poděkování všem, kteří jste se finančně podíleli na koupi dárkových poukazů pro mě. Vůbec jsem netušil, že se něco takového v utajení organizuje a předání tohoto ocenění pro mě bylo nečekaným (ale příjemným) šokem. Ještě teď, v době psaní těchto řádků, jsem opravdu dojatý. Děkuji za tak krásné ocenění, přestože si myslím, že si ho snad ani nezasloužím.

2. listopadu 2014 - Kámen

jsme si udělali kvůli blížící se zimnímu počasí možná jedno z posledních společných neformálních setkání. Je jisté, že pokud do konce roku občas ještě nějaké sluníčko vykoukne, tak se na letišti určitě objevíme, ale spíše se už pomalu začneme schovávat ve svých modelářských dílnách a připravovat letadla na další modelářskou sezónu.

19. října 2014 - rozloučení s modelářskou sezónou na letišti Kámen

Letošní ukončení modelářské sezóny jsme si nemohli naplánovat lépe - vyplatilo se nestanovovat datum dopředu, ale počkat si na předpověď hezkého počasí a poté akci svolat narychlo přes internet. To jsme si mohli dovolit jen díky tomu, že jsme neměli ambice pořádat setkání pro laickou veřejnost, ale pouze pro sebe a naše modelářské kamarády, kterých se sešlo opravdu velké množství. Celé odpoledne až do večera jsme si tak mohli v příjemném podzimním sluníčku společně zalétat i zavzpomínat na všechny letošní modelářské zážitky a u ohýnku pak i z časů někdy dávno minulých.

12. října 2014 - Kámen

Hezké počasí - dohoda po internetu - setkání na letišti = jak je to jednoduché :-) Při dnešním setkání na Kámeně jsme se dohodli, že pokud bude podobně hezké počasí do konce října, uspořádáme rozloučení s letošní modelářskou sezónou spojenou jako už tradičně s opekáním na ohni.

28. září 2014 - Kámen

Druhý den po "Svatováclavském létání", které se uskutečnilo v Táboře, jsme využili ještě stále příjemného podzimního počasí k setkání v hojném počtu na našem domovském letišti v Kámeně, na které po delší době zavítali i naši dobří kamarádi bratři Slunečkové z Kamenice.

27. září 2014 - Svatováclavské polétání na Všechově (Tábor)

i když pofukoval chvílemi nárazový vítr, na setkání přijelo velké množství modelářů ze široka daleka. Musím na tomto místě pochválit orgánizatory, kteří měli vše perfektně zorganizováno - samotné létání a velkou soutěž, hodnotné ceny, ale i výborné a bohaté občerstvení všeho druhu. Navíc (jak je mezi těmito kamarády zvykem) na letišti vládla výborná nálada a pohoda.  A abych naší Kámenské partě neudělal ostutu, tak jsem si odvezl v soutěži jednu z prvních cen (malý vrtuník).

Nerad to připomínám právě na tomto místě (za to tamní organizátoři absolutně nemohou), ale budiž pro nás všechny ponaučením, že je opravdu třeba na všech společných modelářských setkáních dbát především na bezpečnost - i tady se totiž stala nepříjemnost, kdy vlétl model mezi diváky a narazil přímo do jedné divačky (vše se zaplaťbůh obešlo bez většího zranění, protože to byl elektrolet).

7. září 2014 - Kámen

a podle počtu aut i návštěvníků pravděpodobně rekordní účast za poslední dlouhé období. Kromě impulzu ve vzájemném informování přes webové stránky a telefony k tomu jistě přispělo poměrně hezké slunečné počasí po delším období deštů a bohužel se i neodvratně blížící konec letošní hlavní modelářské sezóny.

16. srpna 2014 - AirShow v Částkovicích

Ještě hodinu před začátkem to vypadalo na odvolání show - od noci nepřetržitý déšť, nárazový vítr a nepříjemný chlad. V průběhu dopoledne ale přece jen déšť začal trochu ubývat a přes nepříjemný vítr akce nakonec proběhla. Snad jen dvě velké dešťové přeháňky by bylo možné označit za černé skvrny na jinak velmi zdařilé akci.

9. srpna 2014 - ukázka modelářů na akci "Černovicko se baví"

Příznivé meteorologické podmínky (byla jen krátká letní deštivá přeháňka před začátekem akce) se pro statické ukázky modelů ukázaly jako přínosné, protože přišel velký počet diváků, kteří se zájmem prohlíželi vystavený vzorek našich letadel a v nečekaném počtu navtívili i letošní novinku - modelářský letecký simulátor. O zábavu naší jako vystavovatelů se pak postaral nejprve Petr, který ve snaze nalákat pozornost diváků mistrnným akrobatickým obratem za poryvu větru zlehka promyšleně a cíleně umístil své letadlo do koruny nedalekého stromu tak, že bylo všem na očích, aby pak za přispění Radkovy kvadrokoptéry provedli simulovanou záchrannou akci na jeho záchranu z výšin. Výborně koordinovaná akce se povedla a letadlo i kvadrokoptéra přežily vše bez porušení.

Velké poděkování patří všem modelářům, kteří přivezli svoje letadla a spolupodíleli se tak na příjemné atmosféře celé akce a prezentaci našeho krásného koníčku!

3. srpna 2014 - Kámen

První (podle vyprávění trochu divoké) vlekání Štěfanova velkého větroně za Honzovým akrobatem. I když vše ve zdraví pilotů i letadel skončilo, má Honza v plánu ještě úpravy ukotvení vlekacího háčku.

27. července 2014 - Kámen

Počasí v pravdě prázdninové - deštíkové přeháňky a teplý slabší vítr měnící směr. Prostě léto jak má být!

19. července 2014 - Slet historických modelů Částkovice

Na nedalekém spřáteleném letišti v Částkovicích se přibližně v polovině července konal slet historických modelů, odkud pořídil a následně poslal ke zpracování Honza Zeman několik fotek, na kterých je setkání pěkně zdokumentováno. Kromě Honzy jsme měli zastoupení i v Pepovi Bůžkovi, takže se chlapci těším, až nám o tom při nejbližším dalším vzájemném setkání osobně poreferujete:-)

13. července 2014 - Kámen

Po vzájemném svolání na netu se s příjezdem na plochu většina zpozdila kvůli přetrvávajícímu větru, abychom si však s pokročilejší dobou a postupným zklidňováním ovzduší užiili další z pravých modelářských podvečerů, kdy byla teplota akorát a vzduch byl klidný jako volej. Můj Meridian měl svou premiéru s motorem položeným na bok (tohle řešení se osvědčilo) a už mu zbývá, jen abych mu vyrobil nový laminátorý kryt motoru a bude zase v plné parádě.

6. července 2014 - Kámen a Černovice z ptačí perspektivy

V tento "státosváteční den" (který vyšel bohužel na neděli, takže nebylo volno v zaměstnání), jsme si (jak se na tak slavný den patří) i ve sváteční atmosféře na letišti užili.

Výjimečně (oproti našim běžně klidným leteckým dnům) se o adrenalinové vzrůšo postaral Pavel H. a jeho Li-Pol baterie. Zřejmě byl na ní Pavel ošklivý a chtěl po ní víc práce, než byla ochotná vykonat, protože se z toho vyčerpání chuděra tak nafoukla, že s ním úplně přestala spolupracovat. Bylo nám jí s Honzou Z. líto, a proto jí nejdřív Honza zkušel trochu "pomuchlovat", ale to už se dostávala do varu (v tu chvíli asi nějaká alergie na chlapy) , takže není divu, že když jsem jí já vzápětí začal popichovat, tak vzteky úplně vybouchla a spustila hroznou činu. Pavel to okomentoval slovy: "Ty brďo, tohle kdyby viděla manželka"!!! Doteď nevím, na co v tu chvíli myslel - jestli čistě náhodná podobnost nějaké vypjaté situace z minulosti u nich v domácnosti nebo představa, že by se něco podobného stalo s některou ze sestřiček Li-Pol, které mívá Pavel uskladněné v obýváku :-)

Radek K. nám kolem hlavy a okolí poletoval se svým neustále se rojícím strojem (zvuk čtyř vrtulí opravdu vzdáleně připomíná včelí roj), z čehož vznikly zajímavé fotky v galerii. A aby toho nebylo málo, tak přidal i nějaká videa z ptačí perspektivy - z okolí nedalekého hradu i Černovic - což určitě stojí za zkouknutí!

28. června 2014 - Jiřická show

Na samém konci školního roku se konala již tradiční Jiřická show (šestá v pořadí), kde se kromě krásných statických i letových ukázek modelů létajích strojů předvedly v příjemném počasí (sice pofukovalo, ale nepršelo a vítr nebyl studený) nad jiřickou plochou i stroje skutečné, takže se bylo rozhodně celý den na co dívat. Jsem rád, že se Jiřickým daří tato setkání stále vylepšovat a s potěchou vždy přijmeme pozvání na návštěvu v příjemné atmosféře spojenou s nevšedními letovými zážitky. I podle divákého osazenstva v hledišti začíná být patrné, že se návtěva takové akce začíná pomalu stávat rodinnou záležitostí, což je moc dobře.

26. června 2014 - Částkovice

To si takhle jednou jede Honza Z. zalétat s novým letadlem navečer do Částkovic, a co nevidí... Kde se vzaly, tu se vzaly - na ploše bojové vrtulníky Armády ČR!

22. června 2014 - Kámen

I když to s počasím na počátku odpoledne nevypadalo kdovíjak slavně, nakonec přece jen vyšlo a podvečerní letiště jsme si pěkně užili.

15. června 2014 - Kámen

I když se na "našem" letišti konaly závody ve sprintu aut, jeho celá druhá polovina byla volná jen pro nás. Honza přivezl svému novému akrobatu ukázat kámenské letiště (ve vzduchu zatím nebyl, na to se těšíme v nejbližší době), Pavel a já jsme naše stroje po obloze ale prohnali, i když trochu víc pofukovalo.

14. června 2014 - letiště Všechov u Tábora

Přijali jsme pozvání od táborských modelářů na jejich setkání konané na bývalém vojenském letišti Všechov v Tábora. Musím konstatovat, že to bylo setkání milé a příjemné, jak to u modelářů bývá ostatně zvykem téměř všude. Na téhle partě se mi ale obzvlášť líbí, že dokáže vytvořit takovou "legračně pohodovou" atmosféru, ve které se cítí jako doma i nezaujatý host. Jejich předností (alespoň mě se to tak jevilo) totiž je, že si dokáží dělat legraci sami ze sebe a je vidět, že je to na letišti mezi sebou zkrátka baví. I když foukal chvílemi poměrně silný vítr, tak nebyl nepříjemně studený a nebyl nárazový, takže se létat dalo.

8. června 2004 - Kámen

přestože tahle třicetistupňová neděla byla vhodná spíš na polehávání někde u vody, neodolali ti nejvíc zocelení nutkavé potřebě si zalítat a sešli se v horkém podvečeru na Kámeně. Tentokrát jsme ale více než létání věnovali společný čas povídáním ve stínu aut.

25. května 2014 - Kámen

Přes původní špatnou odpolední povětrnostní prognózu se nás podle meteorologického podvečerního optimistického předpokladu se slábnoucím větrem na letišti sešlo přece jen o poslední májové neděli dost a dost. A protože bylo vhodné počasí k večeru pro všechny letce a nejen ty modelářské, měli jsme na závěr i ukázku průletu skutečných letadel, jak je vidět na přiložených fotografiích i videu.

10. května 2014 - Kámen

jak už to v sezóně bývá, tak když vyjde počasí a doma to možnosti umožní, tak není modelařiny nikdy dost. Pak už jen zbývá modelařit dvoufázově. Dopoledne Jiřice - odpoledne Kámen :-)

10. května 2014 - Jiřice

Počasí na tradiční jiřické Otevírání nebe tentokrát vyšlo docela příjemné a i když foukal mírně poryvový vítr, tak se lítat dalo, čehož většina modelářů s modely využila. Setkání se "starými" dobrými kamarády vždy potěší.

1. květen 2014 - Kámen

Jarní příroda v rozpuku, krásné počasí, sváteční čas - kdo by odolal lákavé nabídce jít si zalétat?

27. dubna 2014 - akce Předveď a prodej v Nesvačilech

Počasí bylo příjemné, povětrnostní podmínky dobré, a tak už zbývalo si jen úspěšně vyjednat povolenku k  opuštění domácnosti a vyrazit do Nesvačil na již tradiční jarní akci "Předveď a prodej", což není v podstatě nic jiného, než velký bazar firem i soukromníků, kteří nabízí a předvádí své modely a jiné nejen modelářské hebedí. Na své si tentokrát přišly i děti a dokonce modelářské manželky či družky, které již postoupily procesem humanizace na stupeň "doprovod modeláře", jak vidno podle nabízeného zboží na jednom snímku z fotogalerie.

20. dubna 2014 - velikonoční neděle Kámen

Přes původní předpovědi počasí, které slibovaly umoudření větru a dešťových přeháněk už kolem třetí hodiny odpolední, se vítr utišil až v době, kdy jsme byli z letiště zpátky doma. Ale díky tomu, že nepršelo, tak jsme se Pavlem H. do létání přece jen na Kámeně i odpoledne úspěšně pustili. Alespoň se pořádně vyzkoušel větrný pytel, který měl po výrobě u Holkupů na letišti premíéru! Mimochodem - velmi praktická věc. Doufám, že se pro něj u Pavla v kufru auta najde nějaké stabilní místo...

30. března 2014 - Kámen

Rychlé setkání, rychlé polétání, rychlý odjezd domů:-)

8. a 9. března 2014 - Kámen

V tyto dva jsme se na "našem" letišti vystřídali téměř všichni; někteří v sobotu, jiní v neděli, někteří pokaždé. Létat už se sice dalo kvůli pokročilé viditelnosti až do 17 hodin, ale je třeba uznat, že to k večeru přece jen ještě pofukovalo hodně chladně. Ale např. nově zabudovaný zvukový modul Petrova jinak veskrze "elektrického" Thunderbolta P-47 imitující silný hvězdicový motor nechával nezasvěcené stojící v blízkosti na pochybách, jestli se opravdu někde poblíž neprohání po obloze skutečný druhoválečný létající stroj. I když je zvuk ve skutečnosti ještě působivější, v přiloženém videu jsem se pro vás snažil alespoň zprostředkovaně atmosféru přiblížit. Myslím, že jsme svátek MDŽ oslavili vskutku důstojně:-)

2. března 2014 - Kámen

Přestože je stále teprve počátek března, tak nás letošní výjimečně teplá zima vytahuje z tepla modelářských dílen čím dál častěji na sluníčko svítící nad letištní plochou. I když dnes foukal poměrně silný a hlavně ještě hodně studený vítr, proběhl zálet nového větroně o rozpětí 4,5 metru Štefana bezproblémově, jak je vidět nejen podle fotek ale i vloženého videa.

23. února 2014 - Kámen

Přestože je podle kalendáře ještě zima v plném proudu, vylákalo nás skoro všechny dnešní sluníčko předčasně na letištní plochu. Stačila jen krátká zmínka na našich webových stránkách a nikdo neodolal a šel vyvětrat své stroje. První setkání v tak hojném počtu od silvestrovských oslav bylo prostoupené nejen radostí z pořádného létání po zimním období ale i ze společného setkání, které nám všem už asi hodně chybělo.

1. ledna 2014 - Novoroční létání na Kámeně

Naše novoroční létání se již stalo tradicí a ani tentokrát jsme ji neporušili. Přestože Ota Brychta letos trávil vánoční svátky a Silvestra v nemocnici (přímo z plochy letiště jsme vytvořili přes mobil telemost), tak většina pravověrných pilotů se na létání dostavila a díky výjimečně dobrým meteorologickým podmínkám (absoutně bez sněhu, mírný vítr a teplota cca 5 st. Celsia) jsme si i téměř všichni k naprosté spokojenosti zalétali a někteří i zajezdili s auty od Pavla K. Doufám, že stejně bohatá účast bude i v ještě daleko příznivějších podmínkách přímo v letecké sezóně aneb - Jak na Nový rok, tak po celý rok! :-)

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si web zdarma!Webnode