2012

29. prosince 2012 - společné posezení na konci roku

Toho dne jsme rádi přijali pozvání do nádherného prostředí prodchnutého modelářským duchem k posezení a popovídání při příležitosti ukončení modelářského roku 2012. A že to i při počtu 14 modelářů bylo setkání pohodové a klidné, jsme se nemuseli navzájem přesvědčovat, protože MY ho takové prostě prožili! Pavel Holkup navařil hrnec guláše, během odpoledne a večera se pod jídlem a pitím prohýbaly stoly. Kdo si chtěl zalítat, tak si sedl k jednomu ze dvou leteckých simulátorů (na velkoplošné projekci se scenérií našeho domovského letiště). No a pokud se zrova nelétalo, tak se jen tak klábosilo o letadlech nebo nad prezentací všech společných fotek z minulých let vzpomínalo na modelářské zážitky. Nemohu mluvit za ostatní, ale mě těch společných šest hodin uteklo jako voda a na setkání budu hodně dlouho vzpomínat jako na velmi podařenou akci. V čem ale za ostatní myslím mohu mluvit úplně bez obav, je na závěr ještě jedno VELKÉ PODĚKOVÁNÍ hostiteli, neboť nám všem poskytl velmi komfortní a příjemné zázemí...

25. prosince 2012

přišla od Veselých z Černovic opravdová neretušovaná fotka dokumentující výskyt UFO na našem území!

25. listopadu 2012 - Kámen

I když jsme se minulý týden sešli na Kámeně v přesvědčení, že je to i podle kalendáře poslední víkend roku s hezkým počasím na létání, tak dnešní neděle nenechala nikoho na pochybách, že bylo předčasné věšet pro letošek modelařinu na hřebík. Však z naší party také chyběl málokdo - objevil se každý, kdo měl doma nastřádán dostatečný počet kladných bodů. Kromě "starých" mazáků je potěšující, že si cestu na letiště čím dál častěji hledá i Petr Baloun z Pacova, jakožto možná budoucí posila do našeho kolektivu.

18. listopadu 2012 - Kámen

Po krátké domluvě přes net jsme se sešli i přes pokročilý datum přece jen aspoň na chvíli na letišti (Nejstarší M., Anton V., Honza, Pavel H., já a Petr Baloun jako opakující si znovamodelář) a nebýt Honzova zlobivého rádia, tak by se to dalo shrnout jako bezvadné polítání. Jedno je ale jasné - bez rukavic už to do konce roku opravdu nepůjde....

20. října 2012 - Zavírání nebe v Jiřicích

Jestli lze Jiřickým letos něco závidět (z zároveň i přát), tak rozhodně nádherné počasí při jejich dnešní podzimní akci uspořádané k ukončení hlavní modelářské činnosti. Sluníčko jako by ze sebe chtělo vydat zbytky letních sil. Ranní mlhy se rychle zvedly a počasí bylo jedna báseň. Průběh byl tentokrát takový poklidný, plný modelářského klábosení a velmi příjemné atmosféty, jak je ostatně trochu patrné i z následujících fotografií a krátkého videa. Myslím si, že se Jiřičtí rozloučili s modelářskou sezonou se vší ctí, jak se sluší a patří.

14. října 2012 - Kámen

Škoda všem, kteří si tuto víkendovou neděli nenašli aspoň trochu času na návštěvu letiště. Počasí bylo vskutku nádherné a ti, kteří nepřijeli, mohli jen litovat (Petr V. dokonce vzal s sebou i rýmu :). Létání všech modelů doplňovaly prvky vysoké pilotáže Pavlova draka - jak vidno, není někdy na škodu se na chvíli vrátit do dětských let...

30. září 2012 - na Kámeně

fotil Honza Zeman

22. září 2012 - Letecký den v Částkovicích

se uskutečnil ve studeném počasí, kdy to po nějaké době venku na ploše pěkně navíc profukovalo, ale rozhodně se bylo stále na co dívat. I když to byla akce především ultralehkých letadel, i modelářské srdce si přišlo na své.

11. září 2012 v Částkovicích

fotil Honza z Vokova...

9. září 2012 - Kámen

bylo tak krásné počasí doznívajícího léta, že se nás na Kámeně sešlo opravdu hodně. Zpočátku sice pofukoval dost nepříjemný nárazový vítr, ale s blížíčím se večerem bylo stále lépe a lépe, až se po 18. hodině vítr utišil úplně! Shodli jsme se s Honzou i ostatními, že nejmilejší bylo podvečerní společné polítání elektrických bublinek, když nás ve vzduchu v jednu chvíli bylo najednou asi pět v jednom "chumlu" a bzučelo to v luftě jako na dvoře nad hnojem:-). Nutno také podotknout, že se Pavel H. osvědčil opět jako dokonalý vrhač rafale a Petr V. jako skvělý nejen pilot, ale i pátrač jak ztracených parašutistů, tak i odhozených zbraňových závěsů..

28. srpna 2012 - Kámen

Dnešní setkání na Kámeně proběhlo jako okamžitá reakce na blížící se podvečerní krásné počasí a dlužno říci, že se předpoklad vydařil. Škoda, že Petr nemohl vydržet déle, později se létalo v naprosto ideálních podmínkách. Na místě je myslím třeba dnes pochválit jak nejstatšího Mirka historika klasické stavby Tomboye, kterého "detoňák" neuvěřitelně krásně startuje a letadlo létá jedna báseň,  stejně jako Pavlov éro EPP vlastní výroby, fakt paráda...

18.a 19. srpna 2012 - setkání na Kámeně

Oba dva srpnové víkendové dny bylo vždy na Kámeně tak krásné podvečerní počasí, že prostě nešlo na letiště si nezajít, čehož využili všichni, koho doma pustili :-) Létalo se v podvečerním klidném vzduchu jedna báseň! Narozdíl od velkých veder uprostřed léta byla o tomto víkendu i příjemná teplota, a tak zbývalo jen měnit baterie v nabíječkách, doplňovat palivo a střídat to s modelářským pokecáním v kamarádské atmosféře (Pepa B. si na seně užil atmésféru víc než kamarádskou, jak vidno na jedné z fotek:-). Dokonce přijel i Karel z poměrně vzdálené Jihlavy.

12. srpna 2012 - setkání na Kámeně

přes problematické dopisování na netu (respektivě nedopisování) se nás nakonec na Kámeně přece jen pár sešlo i přes poměrně silný vítr. Dokonce přijeli i bratři Slunečkové, kteří opět přivezli nové letadlo, prohlédli jsme si po čase skutečného větroně blaník, který přiletěl z Havl. Brodu, Petr prohnal po obloze  zajímavě malého tryskáče Lockheed T-33 a všichni společně i s kamarádem Milanem z Plané jsme tak trochu modelářsky pokecali.

Dovětek Petra V., který na letišti vydržel podstatně déle než já (já musel odjet v cca 16 hodin): "Vydrželi jsme na letišti lítat až do osmi večer. Kolem páté se rapidně uklidnil vítr a lítalo se jedna báseň. Tak jsme všichni provětrali vše co mělo vrtuli,nebo rotor.  Přijel i p. Veselý a pustil do luftu oba své stroje. Až na jeden z lože utržený motor p. Veselého a můj špatný odhoz Mírovy stíhačky, kdy to skončilo destrukcí čumáku, se už nic nepokazilo

11. srpna 2012 - akce Černovicko se baví

Toho dne jsme se po dohodě s orgánizátory společenské zábavní všekulturní a sportovní akce v Černovicích (obec nedaleko kámenského letiště) dohodli na výstavce dálkově ovládaných modelů, přičemž jsem tam kromě kamarádů z Jihočeského modeláře zastupoval se svými modely Kámenské modeláře pouze já, ostatní se bohužel nepřidali. Vzhledem k silnějšímu větru nemohla být žádná letová ukázka, ale o atraktivitu a upoutání pozornosti se alespoň postarali zkušení majitelé RC autíček, kteří i mezi návštěvníky občas projeli se svými modely a zaujali jak starší tak i malé hosty. Nebýt na tuto roční dobu tak chladné počasí a hrozící déšť, nebylo by akci asi co vytknout...

6. července 2012 - Jiřická show

V tento den státního svátku se v Jiřicích konala již tradiční akce "Jiřická show", kam jsme vyrazili spolu s nejstrarším Mirkem a Honzou Zemanem, stejně tak se v průběhu ukázali třeba i Pepa Bůžek a další. Počasí bylo sice letně horké (cca 30 st. C), ale nefoukal vůbec vítr, takže pro létání podmínky ideální. Většinu létání může člověk vidět mnohokrát  během roku, ale ukázky Jirky Jarolímka ml. a Honzy Špatného mě udivují stále, ať je to kdekoliv. V průběhu dne létal pro veřejnost na vyhlídkové lety i opravdový vrtulník Robinson, který předvedl i malou ukázku svých technických možností nad modelářskou plochou. Na své si přišly i děti, které se předháněly ve sbírání bonbonů shozených z modelu letadla.

Abych se mohl podělit alespoň částečně o zážitky, připravil jsem pro vás níže fotoseriál 120 fotografií a krátké video.

24. června 2012 - Kámen (nouzové přistání velkého větroně z Holandska)

V neděli bylo v brzkém odpoledni sice moc povětrno na létání s modely, ale zato nás příjemně překvapilo nouzové přistání velkého větroně z Holandka (jeho piloty naopak nepříjemně). Mohli jsme si totiž vskutku zblízka prohlédnout nádherného větroně s rozpětím 18 metrů vyrobeného z kompozitů s výsuvným (jak vidět na vloženém videu) pomocným motorkem s objemem 250 ccm. Motor pomůže nejen při přeletech v bezvětří, ale dokáže větroně i z nulové rychlosti zvednout ze země a nastoupat do potřebné výšky. Právě drobná technická závada a potřeba opravy na pomocném motoru přinutila piloty přistát na Kámeně.

23. června 2012 - Nesvačily

S nejstarším Mirkem a Fandou jsme si udělali v sobotu výlet do Nesvačil na Amperfest. Jako vždy tam bylo stále něco k vidění (jak můžete posoudit dle fotografií pod článkem) a letos bylo setkání umocněno i doslova ideálním "leteckým počasím" - nepatrná oblačnost, mírný vánek a přitom krásné letní počasí. V jednom z velkých altánů představoval pracovník Jeti jejich nové vysílačky DC-16 (pultové i palcové provední). Škoda, že za ni chtějí zatím tolik peněz, ten vysílač je vskutku téměř dokonalý..

17. června 2012 - smutný konec jednoho letadla

Pod článkem je fotoseriál dokumentující situaci, která může nastat po výpadku starší vysílací soupravy, což se bohužel stalo Honzovi Z. při návštěvě letiště v neděli toho dne. Letadlo se stalo ve výšce neovladatené a v důsledku toho následoval neřízený pád přímo na asfaltovou plochu. Výsledek snad není třeba komentovat... Zbývá jen Honzovi popřát, aby mu nová (už koupená) souprava sloužila lépe než ta původní.

17. června 2012 - Kámen

Dnes se na letišti sešlo navečer díky hezkému počasí nejen hodně modelářů, ale i všech lidí, které vylákalo k zábavě letní počasi (i když podle kalendáře stále jarní). Tři akrobatická letadla Davida, Honzy a Pepy na ploše i ve vzduchu rozhodně žádnou ostudu neudělala...

16. června 2012 - Chotěboř

V sobotu 16. června se byl Honza Z. (který pořídil a dodal jak fota tak i krátká videa na foťák) podívat na leteckém dni skutečných letadel v Chotěboři. Jak vidno podle přiložených snímků a videa, akce se povedla a byla jistě HODNĚ zajímavá!!

3. června 2012 - Kámen

Dnes jsme se na letišti sešli opět v hojném počtu, jen počasí nám moc zpočátku nepřálo, protože při příjezdu pršelo. V průběhu času sice déšť ustal, ale dál foukal poměrně nepříjemý vítr, takže se od vzduchu dostala jen "nejodvážnější" a k větru více tolerantní letadla. Pavel K. to vyřešil alespoň větru odolnou eletrobuggy.  Zajímavé bylo odhazování malého parašutisty z modelu letadla Pavla H. - docela efektní a přitom technicky jednoduché řešení. Jen Pepa B. měl smůlu jako vrata, když nejdříve zapomněl doma vysílač, pak se mu rozbilo doma při návratu auto a nakonec odjížděl na motorce s úplně prázdným zadním kolem (aniž by to věděl), takže je otázkou, jak se nakonec dostal domů...Pozn.: Pepa B. dojel v pořádku:-)

27. května 2012 - Kámen

Tohle nedělní květnové odpoledne se na letišti opravdu vydařilo. Nejenže nás přijelo hodně (Biglessi už je na čase, aby ses také konečně objevil), ale navíc (nebo právě proto se nás tolik sešlo) bylo krásné počasí vhodné na létání. V letovém parku přibyla i nová letadla, jak je ostatně vidět i na následujících fotografiích...

8. května 2012 - Kámen

Přes webové stránky jsme si domluvili setkání, které se opět díky krásnému májovému vydařilo. Zavítal mezi nás jednak letecký modelář Karel z Jihlavy se svým žlutým elektro dvojplošníkem (objevil nás přes webové stránky), ale také se snad ze zimního spánku probral Bigless, který mi udělal svým příjezdem na letiště velkou radost (už jsem se bál, že po Uhlobaronovi bude další na řadě, kdo na létání zanevře). No a protože už létáme dvoufázově, tak se prý navečer na ploše ještě sešel i Honza Z. s nejstarším Mirkem...

5. května 2012 - Otevírání nebe v Jiřicích

Výlet na modelářské letiště našich kamarádů v Jiřicích se vydařil - počasí bylo dopoledne jako vymalované, jen pofukoval svěží boční vítr a s pokračujícím odpolednem se začalo počasí kazit. Kdo si ale chtěl zalítat, měl času a prostoru dost. Prohlídka jiných letadel a popovídání s příjemnými lidmi modelářskou duši vždy potěší...

1. května 2012 - Kámen

Letošnímu prvomájovému počasí při našem podvečerním setkání na Kámeně opravdu nelze nic vytknout - ve vzduchu byl při zapadajícím slunci takový klid, že polétání v něm bylo jako pohádka. A protože  se jen málokdy takové podmínky zadaří, tak si každý užil létání opravdu do sytosti (teplota venku 25 stupňů a bezvětří).

22. dubna 2012 - Nesvačily, akce Předveď a prodej

V tuto dubnovou neděli jsme se z našeho nejbližšího kruhu vypravili do Nesvačil na tamní již tradiční akci jen sami dva s nejstarším Mirkem, i když jsme se tam setkali se spoustou známých modelářských kamarádů (J. Slunečko, P. Jirous, p. Pipek a další), se kterými jsme se rádi setkali a popovídali. Ve vzduchu a na stojánce toho k vidění tentokrát díky poměrně nepříznivému počasí (pofukoval dost ledový vítr) nebylo, zato u jednotlivých prodejních stánků se to nakupujícími jen hemžilo.

18. března 2012 - Kámen

    V tom krásném počasí se nás sešlo na letišti tolik, že vypisovat jednotlivě každého z nás by bylo na dlouhé lokte. Zvlášť rádi jsme ovšem mezi sebou po delší době přivítali bratry Slunéčkovy, kteří nezapomenou pokaždé přivézt aspoň jeden nový model, jak se stalo i tentokrát. Sice ještě pofukoval studený jarní větřík (chvílemi poměrně nepříjemný), ale počasí a nadšení modelářů dávalo tušit, že modelářská sezóna právě začala!

3. března 2012 - Kámen

    Dnešního dne jsme se na Kámeně sešli po společné domluvě na našich webových stránkách nakonec ve čtyřech - Nejstarší Mirek, Fanda Zelenka, Honza Zeman a já. Počasí bylo totiž přímo ukázkové - sluníčko, téměř bezvětří a teplota kolem 7 st.C. Potrénovali jsme po zimě prsty, aby nezapomněly na krásu z ovládání modelů a připravili je na jarní sezónu, příjemně popovídali a po necelých dvou hodinách se vrátili do přece jen ještě teplejších domovů.

1. ledna 2012 - Kámen

se nás na již tradičním novoročním setkání sešlo celkem pět - Pepa Bůžek, Ota Brychta, Pavel Klimek, Fanda Zelenka a já. Přes chvílemi deštivé počasí jsme si však všichni (kromě Oty Brychty, který nechal éra odpočívat doma) vylétali v letadlech jedny baterky, okoukli i novou malou elektrobuggy Pavla a po hodinovém setkání se s heslem "Jak na Nový rok, tak po celý rok" rozešli do svých domovů s dobrým pocitem, že jsme jako modeláři začátek roku 2012 nemohli začít lepším způsobem. Jak vidno s fotografií, počasí na tuto roční dobu bylo celkem uspokojivé (mírně větrno a teplota 3,5 st. C), jen ke konci začalo drobně pršet.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode