2019

30. května 2019 - mistr světa Martin Šonka na Kámeně!
V rámci dvoudenní výstavní akce "Case den 2019" přiletěl ukázat svou akrobatickou exhibici v podvečer prvního dne Martin Šonka, Mistr světa elitní letecké série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii kategorie unlimited - freestyle a člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited.
Nemá ani cenu se o jeho umění na obloze rozepisovat, to se prostě musí naživo vidět, skutečně něco úžasného! A v lidské rovině velmi příjemný a skromě vystupující člověk.
 
Na letišti s námi byl i Bigless, ale na společné detailní fotce s mistrem světa mezi námi chybí.
Vysvětlení je jednoduché. Mistr si svým technikům po přistání postěžoval, že mu při souvratových obratech nejde motor jeho leteckého speciálu dobře do otáček. Ti nad možnou příčinou pátrali, pátrali, ale nedopátrali... Někdo v davu si všiml opodál stojícího Biglesse a zvolal: "Není to snad Bigless, onen světově proslulý pilot a ladič leteckých motorů?!? Pusťte ho k tomu, ten si s tím jistě hravě poradí!" Libor sklopil zrak, bez velkého přemlouvání Mistra a dobře si vědom nadějí, které do něj vkládá zástup nedočkavě přihlížejících diváků, si zalehl pod letadlo. Nejprve bedlivě zkoumal vazkost a optické vlastnosti olejů vytékajících z přepadových hadiček od motoru. Poté zkušenou rukou sáhl do útrob motorového prostoru, aby se vzápětí ozvalo jeho uspokojivé zamručení značící objevení závady. Poté vstal od letadla, oprášil kalhoty a technikům jen skromně zašeptal: "Vyřiďte těm klukům německým (letecký speciál Extra se vyrábí v Německu - pozn. autora tohoto výmyslu), aby dávali při závěrečné monáži příště větší pozor na utahování ZX26/XHD"  Martin Šonka se s námi spokojeně fotil, šílející dav neúnavě skandoval "Big-less, Big-less..." a Libor se skromně usmíval pod vousy. Jen on totiž ví, co znamená onen kók ZX26/XHD...
Pozn. na závěr: vše zadokumentováno na fotografiích, pozorný divák si jiště všiml.
25. května 2019 - den otevřených dveří na vojenské základně v Čáslavi
Když technická závada původně domluvené společné dopravy vyřadila objednaný autobus ze hry, domluvili jsme se alespoň s několika málo přáteli a vyrazili se na místo podívat jedním automobilem. Vše podstatné je patrné z fotografií, takže jen shrnu v několika málo bodech:
- spousta (až nepředstavitelná) lidí, oficiálně cca 50.000
- nekonečně fronty na jídlo a hlavně pití (poučení pro příště, je třeba vzít s sebou)
- vstupné zdarma
- parkovné 200,-Kč
- horko jako v pekle
- plocha je tak dlouhá, že se lidé rozprostřou, takže je docela dobře vidět na plochu
- prohlídka letadek na stojánce téměř kontaktní
- společné vystoupení gripena a mistra Šonky na extře je excelentní zážitek
- i přes všechny strasti nezapomenutelný zážitek
18. května 2019 - V. ročník Fichtl Aero Tour na trase Pacov - Táborské letiště (Čápův Dvůr)
Tak dloho jsme na jaře čekali na vhodné podmínky, až jsme se dočkali a výlet si užili ve skvělém počasí. Cesta tam i zpět probíhala bezproblémově. Na táborském letišti jsme uspořádali  velmi jednoduchou soutěž. První tři umístění medailisté dostali kromě účastnických diplomů (jako všichni ostatní) možnost letět půlhodinový let nad Táborem až k Pacovu a okolí. Nutno morálně vyzdvihnout Uhlobarona, který svou odměnu nezištně postoupil Pepovi Bůžkovi. Pochvalu zaslouží i Tomáš P. za materiální podporu konzumentů kávy a především Vláďa Lehovský a jeho manželka Markéta, kteří se postarali o naše hladové žaludky. V konvoji motorek letos zaujal dnes již historický Jawa 20 Pionýr, který i po těch letech a bez velkých úprav vykazoval celou cestu stále skvělou kondici!
8. května 2019 - testovací výlet přípravného výboru na nedaleké zříceniny Šelmberk a Borotín  
Vyčkávání stabilního počasí na velký společný každoroční Fichtl Aero Tour jsme si jen ve čtyřech zkrátili vyjížďkou po zříceninách našeho blízkého okolí.
22. dubna 2019 - Velikonoční pondělí na letišti  
Přes opravdu výjimečně větrné počasí se nás na letišti sešel docela velký počet. Paní Jirousová s dcerou podělily nejen aktivní koledníky výbornými domácími dobrotami a ti nejodvážnější piloti se dokonce pustili do vzduchu. Zaplaťbůh všechny vzlety byly zakončeny i zdárnými přistáními, takže jsme se k domovům vraceli sice řádně vyfoukaní, ale většina i spokojena za dodržení velikonoční tradice.
20. dubna 2019 - Kámen   
Jen tak mezi řečí jsme si řekli, že bychom mohli využít hezkého počasí a dojít si zalétat - slovo dalo slovo a užili jsme si část krásného odpoledne pospolu s letadly.
19. dubna 2019 - u rybníčku ve Lhotě   
Předvelikonoční pohoda a počasí překvapivě nádherné!
22. března 2019 - malá oslava svátku Radka K. ve Lhotě
Využili jsme  jednoho krásného jarního dne k tomu, abychom společně tentokrát v užším kruhu, oslavili svátek Radka K., což se samozřejmě neobešlo bez společného polétání.
17. března 2019 - letiště Kámen
Dnešní setkání se neslo ve znamení výjimečně teplého (a bohužel také výjimečně větrného) počasí, kterému nešlo odolat a tak kdo mohl, vytáhl paty z domova a přišel si aspoň na chvíli zalétat.
24. února 2019 - Kámen
Do hlavní modelářské sezóny je ještě hodně daleko, ale co naplat - když svrbí knipl, nedá se s tím nic dělat :-)
Během odpoledne se krásně vyčasilo, tak není divu, že se nás sešlo toho odpoledne na letišti velké množství. Novinkou po zimě byl dron Standy Buchty a také létající dámské kalhotky (velikostí spíš bombarďáky) Martina Hurdy!
2. února 2019 - "Létání na lyžích" - Tábor, Čápův Dvůr
Přes velmi nepříznivé prognózy větrného a deštivého počasí bylo nakonec v Táboře velmi příjemně. Vítr vůbec nefoukal a z obávaného deště nakonec nespadla ani kapka. Modelářů se sešlo poměrně mnoho, a to nejen z Tábora, ale i širokého okolí. Pro každého účastníka soutěže byl připravený diplom a sada modelářských špendlíků, přičemž ti nejlepší se těšili i z hodnotnějších cen. Jsem osobně moc rád, že putovní cena (lahev alkoholu s malým modelem lyží) zůstává i pro další rok v držení zástupce z řad Kámenských modelářů (vloni vyhrál Libor Patermann, letos Fanda Zelenka). Velmi podařená akce, organizátorům patří velký dík!
1. ledna 2019 - tradiční novoroční létání na Káměně
Kolem 14. hodiny se nás i letos sešlo na tak ošlivě deštivé a větrné počasí docela dost. Ale ti, co vyměnili teplo domácího gauče za nehostinné počasí na letišti, byli odměněni nejen malým symbolickým přípitkem a společným vzájemným přáním hodně zdraví a šťastných přistání do začínajícího roku 2019, ale také pohledem na ohňostroj, především z arzenálu Radka K.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode