2017                                                                                        (+T.Veselý)

16. prosince 2017 - Společná oslava konce roku 2017 v Salačově Lhotě

V sobotní předvánoční odpoledne se nás na společném svátečním setkání sešel ve Lhotě rekordní počet a rádi jsme tentokrát mezi sebe přivítali i nové tváře. Do tomboly se podařilo sehnat dostatek hodnotných nejen modelářských cen, takže se do již tradičního soutěžení zapojili téměř všichni zúčastnění.  Věřím, že se letošní poslední společná akce díky povedené zábavě velmi podařila a za nás všechny bych chtěl tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří přispěli do tomboly v některých případech dokonce velmi hodnotnými cenami, pomáhali s organizací a úpravou prostor. Zvláštní poděkování za vzornou péči o naše žaludky a obsluhu pak zaslouží společnou měrou Vláďa s Markétou (a to doslova a zcela vážně), která se navíc v závěru při výběru cen soutěžícími v zákulisí téměř do roztrhání těla postarala o to, že všichni domů odjízděli naprosto uspokojeni (nadsázka, humor), cha cha...

15. října 2017 - I. ročník Fichtl Tour (podzimní část) na trase Pacov - Hořepník - Jiřičky - Senožaty - Jiřice a zpět.
Využili jsme očekávaného již uspokojivého zdravotního stavu jednoho z nás (T. Papež krátce po operaci kýly) a také především krásného a výjimečně teplého počasí, abychom vyrazili na podzimní část prvního ročníku Fichtl Touru, tentokrát s cílovou stanicí na modelářském letišti u našich kamarádů v Jiřicích.
Na start nás přijel na své babetě pozdravit Bigless, který se ovšem pro časovou zaneprázdněnost nemohl účastnit vlastní spanilé jízdy. Něco málo po deváté hodině se dal po prvotních potížích se startem Tomášovy YakoYamahy celý konvoj do pohybu, abychom se po krátké zdravotní zastávce v Hořepníku zastavili na delší dobu u Jiřiček a tam si řekli něco o celé historii bývalého polního vojenského letiště "Senožaty - Jiřičky" (II. světová válka). 
Již kolem 10. hodiny gang tvrdých chlapů dorazil po chvilkovém zmateném bloudění vůdčího Uhlobarona na spřátelené modelářské letiště v Jiřicích.
V Jiřicích jsme pokecali s tamními kamarády a někteří i polétali s dovezenými letadly (nyní bych rád vyzdvihl reprezentační úroveň s prvky mistrovské pilotáže našeho Buble Teamu) , abychom se před 14. hodinou vydali na cestu po stejné trase zpět. Jak se po cestě různí účastníci odpojovali, tak do domovského Pacova jsme pohromadě dojeli poslední čtyři mohykáni. Mám pocit, že po vydařené jarní části I. ročníku Fichtl Touru se můžeme neskromně pochválit i za zdárný průběh jeho podzimní části!
A teď už jen přepněte fotky a poté video pro lepší kvalitu na celou obrazovku monitoru a vzpomínejte s námi...
Pozn.: rád bych zdůraznil poděkování Vláďovi L. mladšímu, který celý konvoj na cestě nezištně doprovázel se záchranným vozidlem.
1. října 2017 - Kámen
Na letiště nás první říjnovou neděli vylákalo krásné slunečné počasí, jaké o pouti v Pacově (která na tento termín vyšla) velmi často nebývá. Přítomní Pacovští si přijeli odpočinout od sladkého a pouťové zábavy, přespolní si jen tak pokecat a zalétat a všichni společně jsme odjížděli nejen spokojení z modelářského relaxu, ale díky velkorysé pohostinnosti Pepy K. (ve velkém množství nás všechny pohostil horkými párky, čajem a kávou) nečekaně i s pěkně plnými bříšky, jak se na pouťové létání sluší a patří!
23. září 2017 - Svatováclavské polétání na letišti Všechov v Táboře
Ideální počasí Táborští zařídit sice nedokázali (zpočátku velká mlha, pak nějakou dobu příjemně, aby začalo nakonec nepříjemně chladně pofukovat), ale ve všem ostatním toto již tradičně kamarádské setkání nikoho z přítomných nenechalo na pochybách, že dostavili na velmi příjemné setkání plné zajímavých letadel i příjemných debat s výměnou modelářských zkušeností. Dárkem - vteřinovým lepidlem - navíc udělali všem účastníkům radost stejně jako se to podařilo bezvadným cateringem v podání rodiny Matouškovy.
9. září 2017 - Nesvačilské podívání
Na již tradiční modelářské akci nás tentokrát zastoupil Mirek starší a Petr V, který poskytl následující text a foto i krátkou videodokumentaci:
 
"Náš příjezd byl v cca 13,30 a jak velké bylo překvapení. Když jsme opouštěli Černovice, bylo pod mrakem a 15°C. Po vylodění z vozidla v Nesvačilech slunce pálilo, mírný větřík a o deset stupínků více. Podívání klasický průběh, přes 60 pilotů a modelů. Občerstvení a pár prodejců modelářských potřeb bylo samozřejmostí. Nad skvělou podívanou, která měla i úspěch v podobě breku našeho Kubíka, kdy ho vyděsilo několik dělobuchů, při vystoupení Great War Flying Cirkus. Byla to opravdu prda, až dunělo v břiše. 
Byl vidět v záletu také nový motorový kluzák s pohonem na vysouvacím pilonu. Letadlo je pro dva a zkonstruované v ČR. Nyní v záletovém období.
Podívaná se opravdu povedla a navíc to byl desátý ročník, kde byla opravdu znát velká účast návštěvníků. My měli pořadové číslo vstupenek 540 a 541. Za námi bylo ještě hodně lidí, co přicházeli. Nádhernou podívanou pro mě samozřejmě turbínové modely vojenských a sprtovních letadel. L159, L-39, Viperjet, Nakajima kamikaze a další. Neviděl jsem všchno, ale určitě to bylo pokoukání na jedničku".
 
Pozn.: za ostatní Petrovi děkuji, stává se z něj v poslední době výborný zpravodaj informací a dokumentace z cest :-)
5. - 6. srpna 2017 - akce "Modelářský víkend" v Plané nad Lužnicí
Přestože jsme byli od Milana Matouška zváni, nakonec se akce zúčastnil z bydliště nám nejbližího jako zástupce pouze Petr V., který poslal později kromě přiložených fotek a videa i tento písemný report z dění na místě:
 
  • "Ahoj, zasílám pár fotek a odkaz na videjko z modelářského víkendu. Tradičně se akce nesla v duchu pohodové nálady, perfektního zázemí, občerstvení a sešlosti kamarádů, se kterými se vidíme jen zde, jednou za rok. Naše návštěva trvala pouze z pátečního podvečera, do sobotního poledne. Tou dobou se začalo sjíždět více modelářských nadšenců, kteří přijeli popovídat, polítat a užít krásné počasí a posezení s přáteli. Za naší účasti bylo spíše o čem povídat, než lítat, ale kluci měli autíčka, modely tanků se zvukovými moduly a střílející airsoftové kuličky (které hezky štípnou) za doprovodu výstřelu z děla a cuknutí modelu. Třešnička už jen byla kouřový agregát, který vytvářel dým z výfuků. Hezká hračka :) Samozřejmě letadla a jejich piloti, hlavně kluci Matouškovic, kteří nedali motorům pokoj ani v noci. :D Věříme, že zbytek víkendu byl stejně a více povedený, jako za naší působnosti a bylo to super!  Příští ročník už snad zvládneme celý :)"
3. srpna 2017 - "Propadský Čvachtan" aneb létání na vodě v Pacově
Pojmenování akce vychází z názvu pacovské lokality Propad za městem, kde je poblíž motokrosového závodiště i ze silnice viditelný rybník, který je ze západní strany chráněný vzrostlým lesem proti převažujícímu západnímu větru a má pro tento druh modelařiny navíc mírný dobře přístupný břeh.
Sešlo se nás dost na legrační vyblbnutí a získávání nových zkušeností při létání na vodě. Podle mého názoru je přistávání na vodě dokonce jednodušší než na suché zemi a starty z vodní hladiny mají své stále ještě neokoukané kouzlo...
22. července 2017 - I. ročník nočního létání na Kámeně spojeného s nocováním a soutěží "Kámenský srkač"
Některé plány musí uzrát, aby se mohly rozvinout do potřebné kvality - stejně tak to bylo s letošním velkým nočním létáním. O takovém setkání jsme totiž hovořili několik let. Ale až letos, když Vláďa s Tomášem přišli s konkrétní nabídkou poskytnutí vlastního cateringu, bylo rozhodnuto. Je třeba přiznat, že jsme ale řádně zariskovali - počasí těchto dnů bylo totiž zrovna velmi nejisté. Střídaly se dny horka s častými bouřkami, s proměnlivým a někdy i poměrně silným větrem, bouřkové fronty se střídaly jak na běžícím pásu... Ale jak se říká: "Odvážným štěstí přeje", což se v našem případě vyplnilo do puntíku a naše odvaha byla shůry v den naší akce odměněna krásným klidným večerem a celý pobyt jsme přestáli bez jediné dešťové přeháňky od samého sobotního příjezdu kolem 15. hodiny při stavění stanů až po odjezd v nedělní dopoledne, kdy jsme stihli vše narychlo sbalit ještě před příchodem další přeháňky.
V průběhu večera jsme mezi sebou přivítali mnoho kamarádů, mezi nimiž např. Jirku Lískovce, který nás se synem přijeli navštívit na Vivatu (i když dnes už historický, přesto stále úžasný stroj). Před soumrakem jsme si někteří zasoutěžili o cenu "Kámenský srkač" (blíže viz video), kdy byl pro všechny soutěžící připraven diplom, který zároveň sloužil jako účastnický pamětní list. Jakmile zašlo sluníčko, vytáhla většina z nás pečlivě připravené stroje opatřené osvětlením - některé modely vypadaly na nočním nebi opravdu impozantně!!! A během toho všeho se jako vždy bohatě povídalo, jedlo, pilo...
Na závěr bych rád vyjádřil osobní poděkování některým jednotlivcům za zvláštní přínos akci (seřazeno nikoliv podle výše zásluh, ale spravedlivě podle abecedy), především:
- Radkovi Kol. za posečení travní plochy a výrobu elektřiny
- Pepovi Kuč. za nejvyšší sponzorský příspěvek běžného účastníka (500,-Kč)
- Vláďovi Leh. ml za perfektní a obětavý catering, zapůjčení jednoho ze stanů včetně vybavení 
- Tomáši Pap. - za vybavení baru vším možným pitím, aktivní asistenci v kuchyni a intenzivní pomoc v organizaci programu
+ všem těm, kteří se nepřišli jen pasivně pobavit, ale aktivně v prospěch ostatních přiložili ruku k dílu a nabídli pomoc alespoň v dílčí práci, neboť i ta je při akcích takového druhu vždy ceněna.
13. července 2017 - Salačova Lhota
Po předchozí krátké dohodě jsme se sešli ve Lhotě s cílem skutečnit společné létání pěti letadel typu EasyStar (školní kluzák s tlačným motorem), protože se jedná o školní "blbuvzdorná" letadla, která zároveň kromě dobré ovladatelnosti splňují i předpoklad minimalizace škod při náhodném vzájemném střetu, neboť mají tlačný motor. Vše se zdálo dobré, než do hry vstoupil můj agresivní model "Tonda", který při jednom ze startů nechtíc zle pocuchal výškovku Tomášova EasyStara. Na modelu Tomáše tak kromě válečných šrámů v podobě několika otisků zubů psa Bertíka přibyl i jeden vážnější. Zatímco si tedy ze společného létání odnášeli ostatní super dojmy, tak já si nesl domů výčitky za leteckou havárii a Tomáš pošramocený model :-(  Je mi to dodnes líto, ale nedá se nic dělat. Jak se říká - když se kácí les, létají někdy třísky...
9. července 2017 - Kámen
Při příležitosti desetiletého výročí počátků novodobé digitální kámenské modelářské fotodokumentace se nás na zdejším letišti i v tuto červencovou neděli sešlo poměrně hodně. Kromě obvyklého pokecání byla asi nejvýraznějším modelářským zážitkem v letu Vláďou Leh. st. předvedená maketa B-17, která na nebi vypadala skutečně impozantně stejně jako Petra V. dmychadlová F-86 Sabre.
5. července 2017 - Oslava narozenin Zdeňka Pokorného
Ve svůj památný den Zdeněk oslovil několik kamarádů, se kterými se u létání nejčastěji setkává, s pozváním na oslavu pevně spojenou s aktivním létáním. V průběhu podvečera i přes poměrně silný ale teplý (chvílemi až velmi teplý...) vítr oslava střídavě přecházela z gurmánského pohoštění v komorní rodinnou selanku až po nelítostné vzdušné souboje, při nichž některým přihlížejícím tuhla krev v žilách :-)
1. července 2017 - Jiřická Show
Setkání se tentokrát neslo v duchu velkého nárazového větru, občasných dešťových přeháněk, ale zároveň velkého množství diváků a hlavně skvělé přípravy a pohodové atmosféry na straně organizátorů i všech návštěvníků. Kámenské modeláře jsme tam letos bohužel zastupovali jen my s taťkou, což by chtělo v příštích ročnících napravit!
28. června 2017 - první aerovlek Tomáše a Vládi ve Lhotě
Chlapci neodolali pokušení vyzkoušet si vlekání větroně a nutno dodat, že se jim to povedlo náramně! Vlečná byla zdravě přemotorovaná a větroň z EPP od Hackera v podobě polomakety Blaníku se nakonec ukázal jako skvělá volba nejen pro blízkost hory Blaník v krajině, ale i pro jeho výborné letové vlastnosti. Pochopitelně, že nebýt brilantní pilotáže obou aktérů, tak by se akce s úspěchem nesetkala, o tom není pochyb... :-)
16. - 17. června 2017 - akce "Modeláři sobě" na táborském letišti Všechov
Dvoudenní setkání modelářů na Všechově se letos podle vyprávění zúčastněných neslo ve znamení spíše povětrného počasí s občasnými dešťovými přeháňkami v okolní krajině, ale i tak si ho naši kamarádi Ondra, Radek, Tomáš a Vláďa (někteří z nich sice jen na chvíli, ale i to se počítá) pochvalovali pro jeho přátelskou atmosféru, jak už bývá v Táboře zvykem. Tentokrát fotil Radek z výšky, tak dávám pro představu nás nezúčastněných alespoň pár fotek.
11. června 2017 - Kámen
Letní počasí nás vytáhlo na kámenskou letištní plochu, kde jsme si pospolu užívali pohodového nedělního odpoledne. 
28. 5. 2017 - I. ročník FichtlAeroTour (trasa Pacov - Kámen - Částkovice)
Měsíc plánovaná akce vyšla, alespoň co se počasí týče, naprosto suprově, že už to lepší snad ani nemohlo být. Nebe celý den bez mráčku, mírný větřík, teplota kolem 24 st. C. 
Vyrazili jsme v 9 hodin z pacovského náměstí, kam nám přijel alespoň předat zdravici Pepa B., který s námi v cestě dále nepokračoval. Bohužel Vláďa svou babetu utavil hned na příjezdu do Pacova, takže byl nucet pokračovat už jen jako řidič doprovodného vozidla (tímto děkujeme jeho manželce Markétě za obětavé odtlačení stroje do depa, stějně jako za její pomoc Vláďovi - upekla výborný štrůdl - při přípravě té výborné spousty jídla, která nás po cestě v doprovodném vozidle doprovázela). 
Při projíždění Kozimberkem v Pacově jsme v davu přihlížejících nadšených diváků v rychlosti stačili postřehnout i naše kamarády Mirka staršího a zraněného Fandu, abychom vzápětí dorazili na Kámen, kde už nás očekával Radek s Petrem. Po krátké občerstvovací pauze spojené s létáním jsme se vydali cestou necestou na další spřátelené letiště do Částkovic, kde nás již čekající Andy zasvětil do jejich velkolepých plánů, které počítají s vybudováním doslova letecko-kulturního centra na Vysočině (opravdu velmi zajímavé - moc jim fandíme).
No a pak už se jen dlouze dokola pohodově lítalo, povídalo, jedlo (Vláďo díky za skvělý catering) a pilo (Tomáši tobě také poděkování za vybavený bar)
Z Částkovic už se s námi rozloučil Uhlobaron a Ondra se svou odvážnou manželkou, po cestě zpět jsme pak v Nové Cerekvi nechali Milana.
Na Kámeně, kde bylo oficiální zakončení celé dnešní akce, jsme se shodli, že tak pohodovou neděli jsme už dlouho nezažili a navzájem si slíbili, že to rozhodně nebyla akce toho druhu poslední.
 

Celkové vyhodnocení:

Bigless - stroj s nejnižším výkonem (zároveň jako jediný poháněný částečně lidskou silou), nejlepší tuning ochranné přilby

p. Markéta - "Obětavec dne" - přestože se ani kousek nesvezla, tlačila motorku přes půl Pacova

Milan C. - prokazatelný důkaz, že zdaleka ne všechno, co vyrobili soudruzi z NDR, bylo k nepotřebě

Ondra a jeho paní Hanka - vyznamenání za trpělivost - jet s ostatními celou cestu, ale s jejich strojem většinou jen na jedničku, to je prostě hodno úcty

Petr - "Showman jízdy" - předvádět při rychlosti cca 30 km/hod. takové kaskadérské kousky, to zasluchuje obdiv (ještě teď se při vzpomínce směju)

Radek - získává titul "Pohodář konvoje" za svůj bohorovný jízdní projev, to prostě nemělo chybu

Tomáš - jednoznačně nejlepší stylové motorkářské oblečení vzbuzující na silnici oprávněný respekt ostatních motorkářů

Uhlobaron - "Ukrutná síla mezi nohama" - to je heslo pořádného chlapa

Vláďa - nejporuchovější stroj, ale nejspolehlivější doprovodné vozidlo a nejlepší kuchař široko daleko

29. dubna 2017 - společný výlet do leteckého a provaznického muzea v Deštné
Neboť se všichni účastníci dokázali na nástupních místech naprosto bezproblémově a včas po dopolední půl desáté hodině nalodit (za což jim patří velká pochvala), zvládli jsme absolovat program společného výletu na minutu přesně. Po necelých dvou hodinách prohlídky leteckého muzea jsme se společně naobědvali v tamním objednaném salónku restaurace U Mocnáře, poté absolvovali prohlídku provaznického muzea s obsáhlým fundovaným výkladem průvodce, abychom se kolem půl čtvrté odpoledne vrátili spokojeně do svých domovů. Tenhle výlet byl zároveň malou průzkumnou sondou, zda se ještě někdy v budoucnu pokoušet organizovat setkání za účasti našich dražších poloviček. Očekávám tedy pánové vaše reakce na toto téma při některém z našich dalších setkání na letišti... :-)
Radkovi tímto zároveň děkuji za poslané fotky, kterými jsem doplnil fotogalerii.
9. dubna 2017 - letiště Kámen
Našli jsme si začátkem dubna v mezidobí mezi chladnými týdny přijemné jarní počasí pro společné tradiční nedělní polétání. Petr nám v letu předvedl své nové krásně létající sabre a Vláďa poprvé vyvětral Extru 330 od Multiplexu. Upřímný a milý úsměv na tváři vyvolal všem přihlížejícím Libor, který postoupil ve své reinkarnaci modelařiny do fáze I., když na letiště dovezl alespoň "vyvětrat rozestavěnou stavebnici modelu :-)
1. dubna 2017 - jarní opekání na kámenském letišti
aneb volná letecká zábava všeho druhu spojená s ukázkou krásné Uhlobaronovy nové motorky a uzeninovým obžerstvím. Bylo to pohodové modelářské odpoledne, kterému k dokonalosti zbývalo už jen to, aby za námi přijeli i další kamarádi (které tentokrát doma nepustili) nebo měli v dlouhodobém plánu jinou atraktivnější událost (viz Petr B., který si šel raději zatančit na svatbu:-)
19. února 2017 - zemřel Toník Veselý
Ve věku nedožitých 80. narozenin zemřel náš dlouholetý kolega a především kamarád Toník Veselý. Je to docela nedávno, co si s námi na letišti při tradičním novoročním létání Kámenských modelářů připíjel na zdraví a šťastná přistání. Škoda, že naše společné přání nepřineslo tolik potřebné zdraví i jemu. 
 
"Byl jsi jeden z nás, budeš nám Toníku moc chybět. Ať ti to tam nahoře krásně lítá a užíváš si velké spousty svých vlastnoručně navržených a vyrobených letadel. My co jsme zůstali tady dole, ti pošleme s každým letem jednu modelářskou vzpomínku".
 
4. února 2017 - Létání na lyžích na táborském letišti Čápův Dvůr
Sníh byl, zima byla, ale přes to všechno bylo na Čápově Dvoře ve společnosti tamních modelářských kamarádů nejen díky slunečnému dni příjemně jako vždycky. Zvláštní pozornost někteří z přítomných věnovali naší letce raptorů, stejně tak si svůj obdiv zasloužila letecká sestava magnum strojů. Tak snad zase za roku přátelé...!
1. ledna 2017 - tradiční společné novoroční létání na Kámeně
Během tuhé zimy bohaté na mrazivé dny i množství sněhu vyšlo počasí na Nový rok 2017 nádherně - přijatelná teplota a jen mírný větřík za naprosto jasného slunečného dne. Kdo přijel na symbolický přípitek, malý ohňostroj i polétání za ideálních povětrnostních podmínek, určitě neprohloupil.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Vytvořte si web zdarma!Webnode