2016

17. prosince 2016 - Salačova Lhota, rozloučení s modelářským rokem 2016
Tradiční setkání na tradičním místě, v tradiční pohodové (a zároveň soutěživé náladě), ovšem letos s netradičně bohatými cenami v soutěži!! Obdivuhodný byl také Petrův letový výkon, který jsem shodou okolností i natočil na video, které je ke shlédnutí stejně jako několik fotek níže. Poděkování patří jednak všem, kteří se zasloužili o zajištění všech cen do soutěže, ale také těm, kteří samotnou soutěž pomohli organizovat, pomohli s úklidem a přípravou atd.. 
Myslím, že jsme se všichni s modelářským rokem 2016 rozloučili důstojně, jak se sluší a patří... 
1. listopadu 2016 - Kámen
První listopadový den měli Radek s Toníkem možnost při svém létání na letišti vidět v letu i hostujícího krásného čtyřmetrového Pipera. Radek vše pro nás ostatní zdokumentoval...
24. září 2016 - Svatováclavské polétání v Táboře
Již tradiční setkání organizované táborskými modeláři se letos neslo v duchu vskutku nádherného počasí, které bylo pro létání všeho druhu naprosto ideální. Fotodokumentaci především pro nás, kteří jsme se za kamarády do Tábora tentokrát nedostali, zajistil Radek K., kterému tímto děkuji. Stejně tak všem ostatním, kteří nás se ctí na vždy pohodovém setkání táborských kolegů reprezentovali.  
28. srpna 2016 - Kámen, Magnum sraz
Využili jsme neděle s příjemným počasím a svolali na letiště k tradičnímu polétání navíc setkání všech, kteří mají malá silně návyková letadélka Magnum. A že se nás s těmito letadly sešlo požehnaně, to je vidět již z úvodní fotky v dnešní fotodokumentaci. A to dokonce chyběli Fanda Zel. a Ota Br., kteří mají magnum také (Fanda byl na cestě na dovolenou, Ota přislíbil, ale nedostavil se). Celkem je nás totiž už jedenáct, kdo máme sestavená letuschopná letadélka tohoto typu. Kromě Magnumů měl zajímavou ukázku Radek K. s jeho vlastní konstrukční polomaketou nákladního známého čtyřmotoráku, do kterého vjížděl malý funkční model tanku. Navíc s sebou Petr V. přivedl kamaráda se stejně velkým modelem corsaira, který absolvoval úspěšný první zálet. Už se těším, až obě letadla uvidím v nízkém průletu v těsné sestavě! Zároveň jsme s radostí po dlouhé době mezi sebou přivítali bratry Slunečkovi, takže setkání mělo opravdu nabitý program. 
7. srpna 2016 - Kámen
Tradičního nedělního polétání na Kámeně se tentokrát zúčastnilo jen málo z nás; z toho někteří se tam vystřídali, aniž by se navzájem potkali. Ve chvíli, kdy tam byl Radek Kol., tak do "kroniky" pořídil alespoň pár fotek.
6. a 7. srpna 2016 - Planá nad Lužnicí
- kam se od nás vydali na návštěvu a společné polétání s tamními modeláři Radek Kol., Toník Ves. a Petr Vir. 
Petr z účasti poslal kromě fotografií i stručnou slovní reportáž, která hovoří za vše: "Ahoj, zasílám reportáž z Plané.  Bylo to fajné odpoledne a jako každý rok, povedéná akce a počasí akorátní :)
23. července 2016 - Svatba Vládi a Markéty Lehovských
Nikdo z nás, kdo přijal pozvání na tohle podvečerní svatební posezení, nemusel litovat. Jako správní hosté jsme totiž užili od každého svatebního veselí vrchovatě. Odjížděli jsme až v pozdních nočních hodinách plni dojmů z výborné zábavy, popovídání v příjemné společnosti a koneckonců i žaludků. A kdo by snad vlivem veselí dvojítého (nechci být příliš konkrétní, ale ve stejný den měl jeden z nás i svátek a jako u každého oslavence bylo i jeho povinností si s každým na zdraví připít) trpěl amnestickým okénkem, přikládám pro lepší vybavení vzpomínek i malou fotodokumentaci :-)
10.07.2016 - Kámen
Rychlé svolání po internetu a tradiční nedělní setkání se mohlo uskutečnit. Tentokrát se neslo v duchu společného tématického létání letek F-22 a Magnum, takže o legraci nebyla opět nouze.. 
18. června 2016 - táborský Všechov
a akce kamarádů nazvaná "Modeláři sobě", která začala již v pátek v podvečer a trvala přes noc až do dalšího dne. Podle všech, kteří se tam od nás účastnili nebo se byli alespoň podívat (Vláďa L., Toník V. a Radek K.) to byla akce vydařená, na které zpočátku sice foukal nepříjemný vítr, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.
15. června 2016 - firma HVP opět na Kámeně    
tentokrát ovšem s jinými stroji... (děkujeme Radkovi za fotodokumentaci)
7. května 2016 - Otevírání nebe v Jiřicích
Vadou na kráse (za kterou ale tamní organizátoři vůbec nemohli), bylo "čerstvé" povětří, které dovolovalo vzlétnout jen větším a hlavně těžším modelům. Ale jinak se v povídání s jiřickými kamarády podařilo vybičovat letecký adrenalin v krvi před nadcházející sezónou snad všem.
30. dubna 2016 - Kámen
Protože počasí slibované na 1. máje nemělo tak dobrou prognózu jako na dnešní "čarodějnice", tak se nás pár sešlo a využilo slunnou sobotu. Síce chvílemi foukal poměrně silný nárazový vítr, ale létat se dalo. Na zahřátí jsme na začátu měli ukázku létání s jetem firmy HVP Models (Řevnice), jejíž majitel p. Hladík v těchto dnech na letišti Kámen testuje před výrobou (než se zavede turbína do sériové výroby, musí mít kromě statických zkoušek 10 hodin provozu v letadle) letecké turbíny firmy PBS (Velká Bíteš). A že bylo vskutku na co koukat, dokumentuje krátké video, které jsem pro vás na stránky vložil. 
No a jako třešinka na dortu pak byla letová ukázka naší letky F22 čítající už tři stroje (Toníkova verze se díky jeho fantazii při výrobě sice hodně vzdálila předloze, ale půdorys modelu zůstal stejný, tak tam jeho stroj počítám také). 
3. dubna 2016 - Kámen

Jarní sluníčko nás v těchto dnech vytáhlo na letištní plochu k prvnímu většímu setkání po Novém roce. 

8. - 14. února Kámen
Některé fotky z uplynulého týdne dokládají, co všechno se na "našem" letišti odehrálo - Radek si 20 vteřin krásně zalétal se svým novým Antejem (než mu udělal vlivem ztráty vizuálního kontaktu z čumáku harmoniku), spolu s Toníkem přivezli na zvykání vlastní model Raptora (zatím nebyli ve vzduchu), stejně tak Pepa B. a Vláďa přivezli letišti ukázat nové kousky ze svého svého leteckého hangáru a já jsem svou malou extru poslal do pole (servo na výškovce neodešlo, byl vypadlý kontakt z přijímače, éro už je opravené).  Díky velkému větru v neděli se z plánovaného společného létání stalo nakonec spíše nedělní modelářské potlachání (což ale nikomu nevadilo). 
30. ledna 2016 - Tábor, Čápův Dvůr - Létání na lyžích
Na táborském tradičním setkání nás tentokrát reprezentoval Radek s Toníkem a Libor. Dvě avie sněhu zajistily táborským přistávací sněhovou dráhu a všichni účastníci jako obyčejně prý zajistili výbornou atmosféru jak při létání, tak při veselé soutěži vrhání bomb na cíle. Je moc dobře, že se mezi modeláři najde stále někdo, kdo dokáže zorganizovat setkání plné pohody, humorných soutěží a kamarádského popovídání.
1. ledna 2016 - společné novoroční létání na Kámeně
Na již tradičním úvodním setkání Nového roku a prvním letošním polétání roku 2016 jsme se sešli na Kámeně i s kamarády modeláři ze širšího okolí. Po novoročním přípitku jsme na poměrně chladném vzduchu vydrželi přibližně dvě hodiny, i když tentokrát bez sněhu, neboť skromná ranní sněhová nadílka stačila během dne roztát. Takže chlapci ještě jednou - na zdraví a ať se za rok sejdeme nejméně ve stejném obsazení znovu!!!

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode