Již v roce 1982 se v souvislosti s činností modelářů navštěvujících letiště Kámen uskutečnila velmi zajímavá modelářská akce, která je zdokumentována v následujících článcích z dobového tisku a na několika fotografiích.

Následující Videa lze po spuštění zvětšit na celou plochu obrazovky dvojitým kliknutím myši v okně probíhajícího filmu

No tak tohle historické létání nemá chybu

Když se v Anglii sejdou nadšenci do skutečného historického létání, tak je to prostě krása nesmírná. Kdo máte čas hodinu posedět u následujícího filmu, tak si přepněte obraz přes celou obrazovku, udělejte si pohodlí a v klídku koukejte. Je opravdu na co se dívat...

Následující létání je určitě dobrý adrenalin. Už jsem o tom i něco četl - ti borci si na sebe navlečí jen takové vyztužené obleky, spustí se z letadla nebo vysoké skály, plachtí vzduchem poměrně vysokou rychlostí za řízení jen pohyby rukou a nohou a pár desítek metrů nad zemí řízený pád zbrzdí padákem. Modelařina to sice není, ale je to možná nejopravdovější létání člověka jako takového....

2010 - ukázkové video ze sletu v Miskovicích u Kutné Hory. Mě osobně tam tedy chybí původní zvuk letedel, ale jinak je myslím moc vydařené. Možná by stálo za úvahu se tam dojet podívat, co vy na to...?

Video dokazujicí, že 3D létání má v rukou zkušených pilotů opravdu netušené možnosti (pro plynulé promítání je třeba poměrně rychlé internetové připojení).

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode