2018

20. července 2018 - Noční létání na Kámeně - 2. ročník
V době příprav jsme nejprve vedli diskuze nad konkrétním termínem pořádání akce. Nakonec jsme se rozhodli s mírnými rozpaky pro pátek (z čehož vyplývaly trochu hektické přípravy pro některé po příjezdu ze zaměstnání), ale nakonec jsme byli rádi, že los padl právě na tento den, neboť jsme se trefili mezi dva nepříznivé dny - ve čtvrtek foukal hodně silný vítr a v sobotu byly dešťové přeháňky, v noci dokonce velká bouřka. A v námi pořádaný pátek? No počasí jak na objednávku - mírný stálý vánek, slunce a teplá noc. Co víc bychom si ještě mohli přát...?
Kdo měl chuť a letadlo, tak si mohl dosyta zalétat, po setmění přišla na řadu osvětlená letadla. V průběhu celého podvečera a navazující noci (spát jsme někteří šli až kolem 01:30 hodin!) se krom toho ve velkém jedlo i pilo (pouze nealko) a druhý den ráno dokonce při probouzení zpívalo (jak vidno v přiloženém krátkém videu).
Před příchodem noci jsme si také mírně zasportovali v soutěži "Kámenský plackovrhač" a odměnili se diplomy a tombolou.
Jako jednomu z pořadatelů mi nepřísluší akci hodnotit, ale doufám, že byla většina z přítomných s průběhem spokojena a těší se jako já na možný další ročník zase za rok.
 
Zvláštní PODĚKOVÁNÍ patří všem, kteří se podíleli největší měrou na přípravě a průběhu, konkrétně zejména:
- Vláďovi a Markétě L. za přípravu a provoz cateringu - tahle práce je opravdu velmi obětavá i náročná zároveň. Myslím, že si nikdo nemůže stěžovat na nedostatek výborného jídla nebo pití. Zároveň zajistil jeden ze stanů, lednici, gril....
- Radkovi K. za hodnotné ceny do soutěže - věnoval dobré salámy i lahev rumu, obstaral elektrocentrálu
- Tomáši P. za lahev rumu a modelářský materiál do soutěže, poskytnutí vařiče
- Pavlovi H. za lahev medoviny do soutěže
- Liborovi P. za pomoc při hrabání a odvozu posečené trávy z plochy
- sobě za vymýšlení a tisk diplomů, shánění stanů, stolů i lavic na sezení a posečení trávy z plochy, pořizování a zpracování fotodokumentace
 
P.S. - fotky se vyvedly docela pěkné (některé musím sebechvalně konstatovat, že mimořádně pěkně), přepněte si u nich z odkazu přímo na server Rajče přes celou obrazovku monitoru, abyste si je vychutnali v plné kráse (stejně jako videa, ta jsou dvě - druhé z nich pořídil Petr. V. z minikoptéry)
30. června 2018 - Jiřická Show
V roce jubilejního 10. výročí pořádání této akce Jiřičtí uspořádali z mého pohledu velkolepou a důstojnou akci! Na relativně malém letišti totiž dokázali zorganizovat takový program, že by jim mohla závidět leckterá daleko větší letiště a organizované spolky. I přes nepříjemný a velmi turbulentní vítr dokázala většina zkušených hostujících pilotů pustit svoje stroje do vzduchu a v pořádku se vrátit na zem. Myslím, že srdce každého modeláře zaplesalo, když máme v podstatě "za humny" možnost zúčastnit se takové podívané, kde se navíc mezi sebou většinou známe, takže si můžeme zároveň i příjemně po modelářsku poklábosit.
17. června 2018 - nedělní polétání na Kámeně

Výjimečně příznivé počasí nás pár vytáhlo v neděli na letištní plochu, abychom si užili neskutečně klidného počasí, ve kterém si znovu zalítal Radek, který prožívá rekonvalescenci s přeraženou nohou. A protože se mu pro letadla po přistání nedařilo chodit (a nabízenou pomoc odmítal), tak si krátil během přistávání dlouhé chvíle trefováním se do letadel Vládi (humoc a připomínka pro zasvěcené) :-)

16. června 2018 - "Modeláři sobě" - akce kamarádů z Tábora
Přestože tradiční akci před započetím léta pořádali i letos Táborští modeláři, konala se de facto v Plané nad Lužnicí, neboť majetková situace kolem táborského letiště Všechov neumožňovala využít tamní letiště pro modelářskou akci.
S povděkem tedy organizátoři využili pohostinnost modelářských hostitelů z Plané nad Lužnicí a akci uspořádali na letišti, o údržbu jehož plochy se dloudobě stará M. Matoušek (and company).
Po první polovině sobotního dne se po skončení soutěže část účastníků odebrala na nedalekou říční plovárnu v Plané nad Lužnicí, kde si většina zajezdila s lodičkami, ale někteří jedinci i s kachnami (největší obdiv sklidil zřejmě dálkově ovládaný kačer Lubora H., který na vodě vypadal ještě lépe než živý).
Návrat na letiště se pak již nesl v klidnějším duchu, kdy si v dokonalém počasí zalítali i ti, kteří se dopoledne neodvážili a odměnou jim byl následný houslový koncert modeláře Honzy Hanzala z Prahy.
Velmi podařená akce...
13. května 2018 - Jarní Fichtl Aero Tour: tentokrát na trase Pacov - Chýnovské jeskyně - letiště Všechov (a zpět)

Květnový víkend byl poznamenán poměrně vážnou páteční motonehodou Radka K., proto jsme se v počtu 11 motorek vydávali v neděli po 9. hodině na cestu ještě více opatrně než jidy. Ukázalo se, že počkat oproti původně plánované sobotě na stabilnější nedělní počasí se vyplatilo. Cesta ubíhala tentokrát naprosto bezproblémově, neboť stroje účastníků i doprovodná vozidla byly na trasu bezvadně připraveny, počasí jak na objednávku. To vše je ostatně vidět z přiložených fotografií a krátného videa.

Novým účastníkem byl Standa B. z Červené Řečice, kterého mezi nás přivedl jako svůj doprovod Uhlobaron a já doufám, že se mu mezi námi líbilo.

Zvláštní poděkování patří zejména:

- manželům Leh. za již tradičně bezchybný catering včetně zajištění a přípravy posezení i doprovodného vozidla

- Tomáši P. za stejně tak příkladnou přípravu baru (káva, čaj, ...) a především výběr skvělé trasy od Chýnovských jeskyní na Všechov

- Pepovi B. za účast na jízdě, která pro něj byla vzhledem ke zdravotnímu stavu v posledním období jistě poměrně namáhavá, ale přesto ji zvládl včetně prohlídky jeskyní bez toho, aby na něm byla únava znát

- Mirkovi st. za vzornou reprezentaci titulu "Nejstarší (nejzkušenější) účastník peletonu"!

- Petře M. za skvělou buchtu s čokoládovou polevou a Milanovi M. ml. za vyrobení letecké zapichovací "parádičky" na ni (výborný nápad)

- všem účastníkům za to, že si ve svém volnu dokázali najít čas na společnou zábavu i mimo modelařinu a zesílenými společnými silami jsme mohli držet palce Radkovi K., aby mu zdravotní stav zase co nejdřív dovolil účastnit se všech našich dalších společných akcí!

A teď už si pusťte fotky a video přes celou obrazovku, nastavte v YouTube okně nejlepší ostré rozlišení obrazu a zavzpomínejte na skvělou akci s námi..

15. dubna 2018 - akce "Předveď a prodej" v Nesvačilech

Dojeli jsme se podívat v poměrně malém zastoupení na letošní nesvačilskou prodejní akci. Osobně jsem velmi rád, že už zdravotní stav dovolil Pepovi Svobodovi, aby se po jeho komplikované zimě našeho výletu zúčastnil také a měl možnost stejně jako my ostatní trochu znovu přičichnout k modelařině. Zprvu pošmourné počasí se postupně vylepšilo a silnější (i když teplý) vítr začal pofukovat teprvé když jsme na závěr akce po obědě odjížděli.

2. dubna 2018 - Velikonoční pondělí na Kámeně

Aniž by to byla tradice pokračující nebo ambice na nějakou začínající, využili jsme prostě jen poměrně příjemného počasí na Velikonoční pondělí a v docela velkém počtu se sešli ke společnému polétání na letišti. Mimo jiného nám Jarda Bl. předvedl několik nových letadel, z nichž jedno zcela bravurně naučil pozadu jezdit po letištní ploše - vidět zcela jasně na následujícím videu (teď už jen chybí, aby se se stejnou dovedností a odvahou pustil pozadu i do vzduchu). Bellanca Pepy B. už má svou vzdušnou premieru také úspěšně za sebeou. 

Zároveň jsme naplánovali, že využijeme pěkného počasí a vyrazíme na jarní Fichtl Tour buď hned 12. května a pokud by počasí nepřálo, tak budeme doufat, že o následujícím víkendu 19. května už by nám snad již počasí přálo, proto si zájemci o účast včas zarezervujte termíny v domácím kalendáři.

7. února 2018 - v 6. vydání XXII. ročníku týdeníku "Táborsko" na fotografii krom jiných náš Libor Bigless!!

Říká se, že kvalita nepotřebuje reklamu, ale přesto si dovoluji upozornit na článek z uvedeného periodika, kde středu vytištěné stránky dominuje náš reprezentant Libor Bigless, kterého na dokumentační fotografii dekorují za první místo v soutěži členové předsednictva klubu Táborských modelářů - tedy sám předseda tamního aeroklubu Jiří Lískovec a emeritní výkonný ředitel Tomáš Papež!

Libore gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a tím i popularizaci našeho spolku Kámenských modelářů za hranicemi okresu. Jsme na tebe hrdi... :-)

 3. února 2018 - Polétání na lyžích v Táboře, letiště Čápův Dvůr

V tomto ročním období bychom očekávali, že akce dostojí svému názvu a létat se jako v uplynulých létech bude na lyžích. Ovšem příroda si letos usmyslela, že si sněhovou nadílku nechá zřejmě až na pozdější čas, a proto se tradiční akce táborských modelářů konala bez sněhu, ovšem s dobrou náladou, výbornou kuchyní a hodnotnými věcnými dary pro účastníky dovednostní soutěže, ve které reprezentanti Kámenských modelářů letos obsadili dokonce dvě medailová místa (1. místo Bigless, 2. místo Radek K.) !

Letošní modelářské novinky v podobě mořských rybiček spolehlivě po nebi vodili Radek s Tomášem, kteří tyto skvostné stroje k pobavení i obdivu ostatních předvedli v plné kráse, stejně jako Jirka Ř. svou novou přítelkyni :-)

1. ledna 2018 - tradiční novoroční setkání na Kámeně

Pro letoční Nový rok byl příznačný nepříjemně studený vítr, který během odpoledne svou intenzitu ještě výrazně stupňoval. Silný fujavec sice vadil původní zvukové nahrávce videa, ale neodradil od setkání (u odvážnějších ani od létání) skalní účastníky, kteří symbolickým přípitkem a novoročním pozdravem vstoupili do začínajícího modelářského roku 2018 s přáním pevného zdraví nejen pro sebe, ale i své příznivce.

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Tvorba www stránek zdarmaWebnode