Polystyren, EPP, styrodur atd.

Pur ELASTIC

Bílé polyuretanové lepidlo vhodné k lepení od dřeva po EPP. Po vytvrzení hodně pevný spoj, lepidlo skoro nepění a je mírně gumovité,tudíž spoj mírně pružný. Hmotnost balení 130 g, cca 95,-Kč.

UHU POR

Kontaktní lepidlo je čiré lepidlo především na pěnový polystyren i  je možné ho použít i na EPP. Vytváří mírně pružné, ale velmi pevné spoje. Lepené díly musí být čisté, suché a odmaštěné. Lepidlo se nanáší na obě strany lepených dílů. Ponechá se 10 minut zavadnout až je na dotek suché a pak se lepené díly silně přitlačí k sobě. Pevnost slepu závisí na použité přítlačné síle, ne na délce vytvrzování lepidla (vyzkoušel a doporučuje Mirek prostřední).

Hmotnost 50g, cena cca 70,-Kč.

Canopy

Opravdu dobré lepidlo pro lepení průhledných kabin na modely. Možné použít na všechny materiály, po vytvrzení zůstává čiré bez mléčného zabarvení okolí, zůstává pružné; před vytvrzením je možné odstranit nechtěné přesahy vodou. Balení lahvička 59 ml za cenu kolem 100,-Kč (vyzkoušel a doporučuje Mirek prostřední).

Purex Standard

je vhodné polyuretanové lepidlo pro lepení modelů z materiálů typu EPP, polystyren, Depron, Elapor ale i dřevo podobně. Vypění tak do hodiny, pevně vytvrdne do cca 10 hodin. Voda a vlhkost zvyšuje pěnivost lepidla. Vznikají pevné ale velmí tvrdé spoje s barevným "rezavým" nádechem. Při lepení Purexem je potřeba počítat s tím, že lepidlo po nanesení cca do 5 minut vypění a spoj je proto dobré navrchu přelepit lepící páskou, aby lepidlo "nevylezlo" ven ze spoje, odkud se špatně po zaschnutí odstraňuje (vyzkoušel a doporučuje Mirek prostřední).

Nepříjemná zkušenost - při delším nepoužívání v lahvičce (i převentivně proti vysychání postavené uzavřeným hrdlem dolů) vysychá.

Lahvička 50g/cca 50,-Kč.

Mitopur E 45

Polyuretanové lepidlo s podobnými vlastnostmi jako Purex, jen schne o něco pomaleji. Lepí dřevo, balzu i EPP. Prodává se v půlkylovém balení za cenu cca 200,- Kč. K sehnání je třeba v prodejně Profi-Hobby v Pelhřimově. Výhody - velké balení, super cena a hlavně - není tak křehké jako Purex.

(Vyzkoušel a doporučuje Pavel H.)

Foam-Cure

Lepidlo od firmy BSi (existují i stejnojmenné čínské alternativy)  bylo vyvinuto pro vytvoření pevného ale nadále následně mírně pružného spojení. Lepidlo je založeno bázi silikonu a umožňuje lepit veškeré materiály včetně polystyrenu a polypropylenu. Lepidlo najde nejlepší uplatnění pro zalepení serv, přepážek či bowdenů do EPP/EPS trupů a křídel nebo na zajištění kabelů a součástek na deskách plošných spojů. Lepidlo se vytvrzuje po 15 až 30 minutách v závislosti na okolních podmínkách (teplota. vlhkost), úplného vytvrzení je dosaženo po 12 hodinách. Výsledný spoj je průhledný. Lepidlo stačí nanést pouze na jednu stranu spoje, pro rychlejší vytvrzení můžete spoj nechat chvíli odvětrat. Lepidlo BSi Foam-Cure je dodáváno v nádobce o objemu 30 ml, cena cca 100,-Kč).

(doporučuje Mirek prostřední - používám hlavně na přilepení bowdenů a serv do epp, nebo tam, kde spojem chci vyrovnat povrch dvou lepených ploch a lepidlo s barevných nádechem by bylo vizuálně rušivé)

© 2009 Práva Mirka prostředního vyhrazena :-)

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode